Powiat Wałecki. Żyj i ratuj życie – przestrzegały pierwszaki i przedszkolaki

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej jednostki wspólnie z pierwszoklasistami ze szkoły w Czopie i przedszkolakami z Jasia i Małgosi przeprowadzili Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem kampanii jest zmniejszenie liczby ofiar na drogach. Dla kierujących dzieci przygotowały krótki test ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz upominki.

 

Wszyscy chcemy, żeby na drogach było bezpiecznie. Dlatego też placówki oświatowe włączają się żywo w policyjne akcje na drodze. Prawidłowe zachowania użytkowników dróg to klucz do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. I o to właśnie chodzi autorom kampanii pod nazwą „Żyj i ratuj życie”. Dni Bezpieczeństwa ROADPOL rozpoczęły się latem 2020 roku i prowadzone są zawsze w dniach od 16- 22 września.

 

Kampania przewiduje działania i wydarzenia podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg. Celem akcji jest zmniejszenie liczby śmiertelnych wypadków drogowych. Każdego dnia na drogach w Europie ginie średnio 70 osób.  Wizja Zero, jaką zakłada kampania to chociaż jeden dzień w roku z liczbą zero.

 

Wspólne działania z uczniami prowadzone były na drodze krajowej K22- droga na Gorzów Wlkp., a z przedszkolakami na K 10 w Wałczu w kierunku na Szczecin. Kierujący chętnie włączali się do akcji i odpowiadali na zadawane przez dzieci pytania o tematyce przepisów ruchu drogowego. Po krótkim teście każdy kierowca otrzymywał od uczniów laurkę oraz breloczek z mini zestawem do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

Podczas działań był także czas na przekazanie wiedzy najmłodszym na temat bezpieczeństwa. Na zakończenie działań wszystkim uczniom dwóch klas pierwszych i przedszkolakom policjanci wręczyli odblaskowe zawieszki, odblaskowe szelki na rower oraz słodycze. To było miłe, udane spotkanie i mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci i dzieci i kierujących. Do działań włączyła się GKRPA w Człopie, Szkoła Podstawowa w Człopie oraz Publiczne Przedszkole Jasia i Małgosi w Wałczu.

 

KPP Wałcz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *