Powiat Złotowski. Profilaktyka w przedszkolach

Policjanci ze złotowskiej jednostki, odwiedzili najmłodszych mieszkańców powiatu złotowskiego w przedszkolach. Tematem prelekcji w grupach było bezpieczeństwo na drodze i w domu. Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane pytania. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć z policjantami.

 

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych mundurowi praktycznie każdego dnia odwiedzają dzieci i młodzież.

 

Tym razem funkcjonariusze zawitali do najmłodszych mieszkańców powiatu, uczęszczających do przedszkoli. Dzieci okazały się bardzo śmiałe i gdy tylko stróże prawa pojawili się w drzwiach przedszkola, zaczęły zadawać im pytania.

 

Przedszkolaki chciały wiedzieć na czym polega praca policjanta i z jakich elementów składa się jego służbowe wyposażenie. Prowadzący spotkanie udzielili milusińskim kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego poruszania się po drodze i właściwych zachowań w domu oraz jak powiadomić służby w przypadku gdy dzieje się coś złego.

 

Policjanci podkreślali, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie teraz w okresie jesiennym. Ponadto pokazali jak zachować się podczas spotkanie z psem, który nie posiada właściciela.

 

Na zakończenie dzieci w ramach nagrody mogły zobaczyć policyjny radiowóz wraz z jego wyposażeniem.

 

Dziękujemy za zaproszenie !

 

KPP Złotów

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *