Prezesi spółek miejskich odchodzą na emeryturę

Prezes gminnej spółki Antoni Serwacki, od lat zarządzający Miejskim Zakładem Komunikacji i  Ksawery Ryń, prezes spółki Tarpil, która administruje dwoma targowiskami w Pile, z dniem 1 kwietnia udają się na zasłużoną emeryturę. Nowi prezesi zostaną wyłonieni w drodze konkurów, które już ruszyły. Zgłoszenia są przyjmowane do 26 lutego.

– Pan Antoni Serwacki i pan Ksawery Ryń to dwie osoby, które od wielu lat zarządzają spółkami, które należą do miasta. Na pewno jest budujące, że udało nam się stworzyć organizacje biznesowe. Dzięki dobrej współpracy wielu osób, wielu prezydentów, wiceprezydentów z tymi panami mamy dwie dobrze działające firmy, które zostawiają w dobrym stanie. Pan Antoni Serwacki pracę w MZK rozpoczął w 1975 roku, a pan Ksawery Ryń został prezesem spółki Tarpil w 1992 r. Dziękuje tym panom za cztery lata współpracy ze mną, ale również za cały okres ich pracy. Mam nadzieje, że w mniejszym natężeniu ich wiedza będzie przez nas jeszcze wykorzystywana – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Podczas swojej kariery zawodowej Antoni Serwacki zdobywał liczne nagrody. Jedną z wielu nagród jest nagroda za projekt doradczy dla trzyosobowego zespołu, w składzie którego był Antoni Serwacki, przyznana 20 czerwca 1991 roku podczas studiów w Międzynarodowej Szkole Zarządzania – International Business School. Uznanie budzi szereg rekomendacji, m.in. od Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej w Warszawie, zrzeszającej przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej z całego kraju, w której czytamy między innymi: „Mgr inż. Antoni Serwacki jest od wielu lat jednym z najlepszych dyrektorów MZK w kraju, co znalazło swój wyraz w postaci jego wyboru na członka Rady Nadzorczej IGKM”. Istotną jest rekomendacja udzielona przez IBS, którą sygnował kierownik programu MBA, prof. Krzysztof Obłój oraz budząca uznanie rekomendacja Uniwersytetu Łódzkiego, pod którą widnieje podpis prof. dr hab. Alicji Jarugowej, kierownika katedry rachunkowości.

– W czasie trwania mojej kariery zawodowej miałem wiele doświadczeń, i tych dobrych, i tych złych. Gdy zaczynałem pracę w 1975 roku było to Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Było to 600 osób i wszystkie branże komunikacyjne. Jako młody absolwent po politechnice obejmowałem stanowisko zastępcy dyrektora ds. technicznych. Dużo się tam nauczyłem i po dwóch latach zostałem dyrektorem. Przez te wszystkie lata udało mi się trochę fajnych rzeczy dla Piły i dla siebie zrobić. Dziękuje wszystkim, z którymi miałem kontakt władzom i mieszkańcom. Dziękuje mediom za dobrą współprace – mówi Antoni Serwacki.

Prezes MZK w Pile posiada szereg odznaczeń i wyróżnień. Jest także Honorowym Obywatelem miasta Jackson, w amerykańskim stanie Mississippi, którego akt nadania uroczyście wręczono panu Antoniemu 22 sierpnia 1995 roku.

Prezes Ksawery Ryń miał duży wpływ na to, że dobra marka pilskich targowisk usytuowała je nie tylko na wiodącej pozycji w regionie północnej Wielkopolski, ale wyróżnia je również na tle targowisk zlokalizowanych w województwach ościennych. Dzięki inwestycjom nasze targowiska oparły się kryzysowi, który dotknął wiele innych bazarów w Polsce, nie omijając tych największych. Spółka Tarpil, którą kieruje administruje dwoma targowiskami detalicznymi o łącznej powierzchni ok. 30 tys. m2, na których usytuowanych jest ponad 640 tradycyjnych stanowisk handlowych oferujących owoce, warzywa, kwiaty, odzież, obuwie, wyroby przemysłowe i kaletnicze oraz szeroki asortyment artykułów ogólnospożywczych. Na wyodrębnionej otwartej przestrzeni głównego targowiska uruchomione zostały stoiska EKOBAZARU, na których odbywa się sprzedaż zdrowej żywności ekologicznej.

(SE)

prezesi_spolek_miejskich10

prezesi_spolek_miejskich17 prezesi_spolek_miejskich11 prezesi_spolek_miejskich12 prezesi_spolek_miejskich13 prezesi_spolek_miejskich14 prezesi_spolek_miejskich15 prezesi_spolek_miejskich16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *