Przed nami inauguracja II ligi futsalu

Przed_nami_inauguracja

Kolejny, bo już trzeci sezon z udziałem KS Credo Futsal Piła na parkietach II ligi futsalu zbliża się wielkimi krokami. W poprzednich latach nasza drużyna nie była stawiana wśród zespołów faworyzowanych do walki o awans – tym razem jest jednak inaczej.

Podopieczni Karola Skiby w ciągu dwóch ostatnich lat zrobili duży progres, skład zespołu mocno się ustabilizował, a nasza drużyna przez rywali stawiana jest jako jeden z głównych faworytów do walki o najwyższe pozycje w ligowej tabeli. Trudno się temu dziwić, wszak przed rokiem to właśnie pilanie jako jedyni przez sporą część sezonu byli głównym zagrożeniem dla liderujących Obornik, które aktualnie dobrze radzą sobie w wyższej klasie rozgrywkowej.

Sternicy klubowi cieszą się, że udało się utrzymać trzon zespołu, a ponadto uzupełnić braki kadrowe nowymi ciekawymi twarzami. Wszystko wskazuje zatem na to, że KS Credo Futsal Piła w sezonie 2015/2016 będzie toczyło bój o upragniony awans do I ligi.

Kibice futsalu w naszym mieście, przyzwyczajeni byli do tego że 11listopada w naszym mieście inaugurowane są rozgrywki. W tym roku Credo Futsal uda się jednak w I kolejce na mecz wyjazdowy. Celuloza Kostrzyn to drużyna ewidentnie nie „leżąca” pilanom. Warto zaznaczyć że nasi futsaliści przez ostatnie dwa lata, mniej punktów zdobyli tylko na Obornikach (1 pkt). Bilans bezpośrednich spotkań ze środowym rywalem nie wygląda optymistycznie – dwie porażki i dwa remisy. Najwyższa pora więc, odczarować kostrzyńską halę, która zawsze zapełnia się po brzegi miejscowymi kibicami i przywieźć z tego gorącego terenu pierwszy raz komplet punktów!

Gospodarze, którzy borykali się przed sezonem z dużymi problemami finansowymi, będą chcieli udowodnić miejscowej publice że nie odbije się to na poziomie sportowym. Będzie im niezwykle ciężko, chociażby z powodu sporych roszad kadrowych do których doszło w przerwie letniej. Na pewno w środowy wieczór na parkiecie nie ujrzymy Sebastiana Jankowskiego, czy też braci Kłodawskich. Ubytki w szeregach Celulozy są więc bardzo znaczne, nie oznacza to jednak że pilanie są w tym starciu absolutnym faworytem. Warto odnotować że przede wszystkim spotkanie odbędzie się na terenie rywala, a Celuloza to nie tylko wyżej wspomniana trójka graczy. Miejscowi zawsze charakteryzowali się nieustępliwą walką do ostatnich sekund meczu, a kostrzyński teren zawsze był niezwykle trudny do zdobycia dla każdego zespołu w naszej lidze.

Ciężko jednoznacznie wskazać faworyta środowej potyczki. Pilanie po raz pierwszy będą drużyną, która teoretycznie na papierze wydaje się być bardziej doświadczona. Poziom sportowy rywala, tego dnia to jedna wielka niewiadoma. Wystarczy zaznaczyć tylko, że ze składu, który występował na parkietach II ligi przed rokiem w środę zagra tylko trzech zawodników.

Jak zaprezentują się pilanie w nadchodzących rozgrywkach? Jak w debiucie na ławce trenerskiej Celulozy spisze się Michał Mendelski? Czy pilski zespół odczaruje w końcu kostrzyńską halę i przywiezie komplet punktów?

TS Celuloza Kostrzyn – KS Credo Futsal Piła – 11 listopada 2015, godzina 17:00.

Uwaga! Trwają prace techniczne nad realizacją bezpośredniej transmisji przez klubową stację Futsal TV. Więcej informacji już wkrótce.

Łukasz Stasicki
Rzecznik Prasowy KS Credo Futsal Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *