PSL zbiera podpisy pod projektem „Dobra emerytura” i jest za pomnikiem Witosa w Pile

Obywatelski projekt „Dobra emerytura”, 100 dni rządu, projekt PiS ustawy dotyczącej obrotu ziemią, modernizacja drogi krajowej nr 11 – to tematy, które poruszył na swojej ostatniej konferencji poseł PSL Krzysztof Paszyk.  Spotkanie z dziennikarzami odbyło się w odnowionym biurze PSL przy ul. 1-go Maja 14, które jest otwarte dla mieszkańców północnej Wielkopolski od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00.

Polskie Stronnictwo Ludowe na spotkaniach z mieszkańcami rozpoczęło zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem „Dobra emerytura”. Ludowcy uważają, że każdy powinien mieć wybór, kiedy przejdzie na emeryturę. Nie każdy da radę pracować aż do osiągnięcia ustawowego wieku emerytalnego. Dlatego proponują: emerytura już po 40 latach pracy.

– Jest to nasz pomysł, ale popierany przez różne związki zawodowe. Chcemy, aby po 40 latach, po udokumentowaniu składek, mieć możliwość przejścia na emeryturę. Myślimy szczególnie w tym przypadku o osobach, które swoją aktywność zawodową rozpoczęły bardzo wcześnie – w szkole zawodowej, w której podjęli zawody wymagające, jeśli chodzi o nakład siły, które w wieku pięćdziesięciu kilku lat odczuwają skutki swojego zawodu – mam na myśli np. murarzy, ślusarzy, mechaników. W ten okres 40 lat pracy wliczamy także urlopy macierzyńskie, wychowawcze kobiet. Jeśli mieszkańcy uważają naszą inicjatywę za słuszną, to zachęcam, aby wsparli nas w zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem ustawy. Można odwiedzić np. nasze biuro w Pile lub na stronę www.dobraemerytura.info . Jesteśmy dobrze odbierani z naszym pomysłem – mówi poseł ziemi pilskiej Krzysztof Paszyk.

Nie od dziś wiadomo, że tematem priorytetowym najpierw w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, a teraz pracy Posła na Sejm RP Krzysztofa Paszyka jest budowa drogi S-11.

– Pytałem Rząd pani premier Beaty Szydło oraz Ministra Infrastruktury i Budownictwa, co na ten temat sądzą, co zamierzają zrobić. Z uzyskanej odpowiedzi wynika dobra wola pozostawienia drogi krajowej, a w przyszłości ekspresowej S11 na odcinku Piła –Poznań i pozostawienie jej w programie Budowy Dróg Krajowych  z obwodnicami Ujścia i Obornik.   Obecny Rząd, jak odpowiada minister, przykłada wielką wagę do rozważnego i skutecznego rozwiązania problemów z obszarów transportu drogowego, mając jednocześnie na uwadze dostępne na ten cel środki finansowe. Cieszy ta deklaracja i trzymamy za słowo. Przy okazji zwracam się z apelem do trójki posłów ziemi pilskiej z Prawa i Sprawiedliwości, żeby ponad podziałami politycznymi starali się wywierać presję na Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, tak aby przez najbliższe sześć lat, jeśli nie w całości, to w części na odcinku Piła-Poznań ta inwestycja powstała – mówi Krzysztof Paszyk.

Oprócz spraw typowo krajowych poseł Paszyk odniósł się do sprawy lokalnej, jakim jest pomysł jego ugrupowania politycznego, aby w Pile powstał pomnik Wincentego Witosa.

– Jak państwo wiecie nigdy nie rzucamy pomysłów na wiatr. Może czasami szkoda, bo bywa, że takie pomysły rzucane dają efekt polityczny. Ta idea, zgłoszona przez prezesa PSL w powiecie pilskim, Stefana Piechockiego nie jest wcale taka wirtualna – mówi Krzysztof Paszyk. – Wincenty Witos to postać historyczna, ale mająca aktualne znaczenie. Wiele myśli, które pozostawił, muszę powiedzieć, są nadal aktualne. To jest bardzo dobry przykład osoby, która może być dzisiaj takim drogowskazem, nie tylko dla tych, którzy zajmują się rzemiosłem politycznym. Jest to dobra inicjatywa, którą pochwalam i jeśli będę mógł, to sam się do tego włączę. Ciekawi jesteśmy opinii mieszkańców i jeśli pomysł ma realne szanse, to jak najbardziej będziemy chcieli jego realizacji – konkluduje Paszyk.

(SE)

psl_zbiera_podpisy000

psl_zbiera_podpisy01 psl_zbiera_podpisy00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *