Pusta choinka

Przedstawiciele samorządu szkolnego słuchaczy Szkoły Policji w Pile wraz z opiekunem uczestniczyli w akcji „Pusta choinka”. Wspomniana inicjatywa miała miejsce w pilskiej Galerii Atrium Kasztanowa i została zorganizowana po raz trzeci w naszym mieście z inicjatywy Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Uczestniczył w niej także ks. Leonard Zych – dyrektor Centrum Charytatywno – Opiekuńczego Caritas w Pile.

Na stojącej w Galerii świątecznej choince zawisło symbolicznych 160 bombek, na których wypisane zostały świąteczne marzenia dzieci z najuboższych rodzin z Piły i Szydłowa. Maluchy zostały wytypowane przez nauczycieli i szkolnych pedagogów. Każdy, kto chciał spełnić choć jedno z dziecięcych marzeń mógł podejść, zdjąć bombkę i dokonać zakupu lub wpłacić odpowiednią kwotę na rzecz wybranego dziecięcego marzenia.

Z inicjatywy samorządu szkolnego słuchaczy udało się spełnić kilka marzeń. Były wśród nich prośby o kurtki zimowe, szaliki, rękawiczki, dresy sportowe, plecak, piórnik i przybory szkolne. Do prezentów zostały dołączone gadżety związane z tegorocznymi obchodami Jubileuszu 60-lecia powołania Szkoły Policji i przekazane na ten szczytny cel przez komendanta Szkoły insp. Jerzego Powieckiego.

Wojciech Thiel

pusta_choinka10

pusta_choinka14 pusta_choinka11 pusta_choinka12 pusta_choinka13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *