REAKCJA, SIERPIEŃ 2014

Tylko niedowidzący nie zauważy, że od długiego czasu ( za rządów prezydenta Głowskiego) Piła zmienia z dnia na dzień swoje oblicze. Powstają ronda, chodniki, ścieżki rowerowe, stare zamienia się w nowe i coraz bardziej funkcjonalne, estetyczne i nowoczesne. Ale jak mówi przysłowie, w każdej beczce miodu może znaleźć się łyżka dziegciu! Właśnie o takie, może nie chochli, lecz łyżeczce, informują mieszkańcy ulicy Brzozowej. Zależy Im, aby na wspomnianej ulicy powstał chodnik na całej jej długości. W związku z tym Czytelnicy z owej ulicy przysłali do naszej redakcji epistołę o poniższej treści:

Na łamach Waszego czasopisma Nr 7/2014r. Pan Prezydent ukazuje przemiany otaczającej nas rzeczywistości. Pokazuje realizację niektórych inwestycji w ramach Budżetu Obywatelskiego, ale nie ul. Brzozowej. Chodzi o to, że 40 lat czekamy na położenie chodnika. Od 2002 roku upominamy się. W roku 2012 przystąpiono do realizacji zadania i modernizacji ulicy, to nas ominięto od Nr 29 do 33. Środki w wysokości 500 tys. zł. na to były. Złożyliśmy też projekt obywatelski, który poparli mieszkańcy osiedla Staszyce i nic. Widzimy brak dobrej woli u urzędników. Nadmieniam, że poruszamy się po jezdni o szer. 3,60 m, między autami, bo pobocze mamy często błotniste i miękkie. Boimy się o własne i dzieci bezpieczeństwo, dlatego domagamy się położenia chodnika o dł. ok. 80 m.

Proszę nam pomóc i ujawnić nasz problem, by zrealizowano w/w zadanie.

Mieszkańcy Brzozowej Nr 29-33

Muszę dodać, że do wyżej cytowanego listu dołączono dwa arkusze A4 z poparciem dla położenia chodnika na całej długości ul. Brzozowej, z kilkudziesięcioma podpisami mieszkańców tej ulicy.

Liczę, że nasz prezydent jest pełen dobrej woli i nie będzie obojętny na prośby części swojej pilskiej „trzódki”.

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_1

reakcja_2