REAKCJA, wrzesień 2023

We wrześniowej REAKCJI wracamy do krytyki, albo jak kto woli kwękania, czy może uskarżania się Czytelników na to co ich zdaniem nie powinno mieć miejsca. Tym razem nasza P.T. Czytelniczka zauważyła dysonans istniejący w Grodzie Staszica na dwóch ścianach budynków zlokalizowanych w centrum miasta. Poniżej krótka epistoła pani Anny. Oto jej treść:

 

Szanowna Redakcjo. Jestem zauroczona muralami, które pojawiły się w centrum Piły, a ostatni który pojawił się na ścianie kamienicy zlokalizowanej przy Merkurym, powalił mnie na kolana! Oczywiście w pozytywnym słowa znaczeniu. Jest to wręcz arcydzieło dodające splendoru mojemu miastu. Jest on tak realistyczny, że boję się, aby moja leciwa mama kiedyś nie pomyliła się i nie zaliczyła zderzenia ze ścianą budynku! A teraz o kontraście. Nieopodal budynku z arcydziełem jest budynek na Placu Konstytucji 3 Maja, gdzie na jego ścianie znajdują się trzy paskudne tablice reklamowe, pewnie czekające (w zgodzie z ustawą krajobrazową) na reklamodawców. Na pewno taki kontrast nie dodaje krasy temu miejscu, czyli centralnej części Piły. Czy nie warto by zlikwidować ten rozziew: kamienica z muralem vs budynek ze szkaradnymi tablicami?!

 

Jesteśmy tego samego zdania co nasz Czytelniczka. To chyba OCZYWISTE!

 

Jeżeli gnębią Cię podobne lub poważniejsze problemy, masz jakiekolwiek niejasności czy kłopoty, albo pragniesz coś pochwalić – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

 

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40 pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

 

Marek Mostowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *