REAKCJA

W majowej reakcji podejmiemy temat związany ze zdawać by się mogło mało znaczącym problemem, ale w obliczu coraz mocniej zadomowiającej się wiosny, jednak nie bagatelnym. O co idzie? O nic wielkiego, bowiem o trzy ławeczki, usadowione w „alejce” nieopodal jednego z pilskich banków. Oddajmy jednak głos Czytelnikowi, który zauważa to co dobre w pilskim anturażu, ale również nie przechodzi obojętnie obok tego, co wymaga interwencji, by nie powiedzieć „reakcji”. Oto treść epistoły, nadesłanej do naszej redakcji przez wszystkowidzącego Czytelnika:

Jestem prawdziwym fanem – to takie modne słowo – naszego miasta, myślę oczywiście o Pile. Jako osoba zakochana w Grodzie Staszica, zauważam jego ciągłą, pozytywną metamorfozę. Ale także widzę to, co nie dodaje sznytu miastu nad Gwdą. Niedawno przechadzając się ulicą Bydgoską, natknąłem się na niecodzienną scenkę rodzajową. Jako, że pogoda sprzyjała, aby na chwilę przysiąść na pobliskiej ławeczce, zbliżyłem się ku jednej z nich. I co ujrzałem? Na tej samej ławeczce, chciał przysiąść niedowidzący staruszek. Jednak, na szczęście, dzięki mojej pomocy to mu się nie udało. Już, już dziadunio miał spocząć na owym „siedzisku” i gdyby mu się to udało spocząłby na ziemi. I uczyniłby to z głośnym „rymc” na ziemię. Jak to możliwe? Otóż „ławeczka” była ogołocona z prawie wszystkich siedziskowych desek. Skończyło się bezwypadkowo. Dziadek wyszedł z niedoszłego spotkania z ławeczką bez szwanku. Ale czy taka ławeczka wraz z jej dwiema koleżankami, w podobnym agonalnym stanie powinna czyhać (i to niedaleko Banku PKO S.A.) niczym pułapka, na zdrożonego spacerowicza? Odpowiedź jest tylko jedna!

Pozdrawiam
Wierny Czytelnik TR

Zgadzamy się w całej rozciągłości z naszym Czytelnikiem i liczymy, że już za parę dni ławeczki, podobnie jak Piła, przejdą pozytywną metamorfozę, stając się znowu przedmiotem służącym do siedzenia… a nie do spadania!

Jeżeli gnębią Cię jakiekolwiek problemy, masz niejasności czy kłopoty – napisz do nas! Nie miej żadnych oporów, możesz pisać o wszystkim. My spróbujemy Ci pomóc – reagując piorunująco!

Pisz na adres redakcji: „Tętno Regionu”, ul. 11 Listopada 40, pokój 101, 64-920 Piła z dopiskiem: „REAKCJA”.

Marek Mostowski

reakcja_maj_201600

reakcja_maj_201602 reakcja_maj_201601

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *