Rękawice i bluza Burića dla hospicjum. Trwa licytacja

Rekawice_i_bluza_Burica

Jasmin Burić w marcu w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odebrał polskie obywatelstwo. Bramkarz Lecha na ręce wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna przekazał rękawice i bluzę bramkarską wraz z podpisami. Podarunki zostały podarowane Hospicjum Palium na licytację. Celem jest wsparcie projektu rozbudowy hospicjum.  

Na platformie Allegro Charytatywni ruszyły dwie aukcje, z których dochód będzie przeznaczony na dalszą rozbudowę Hospicjum Palium. W ponad półmilionowym Poznaniu Hospicjum Palium jest jedynym szpitalnym oddziałem opieki paliatywnej – jest tam tylko 37 łóżek dla pacjentów.  Hospicjum codziennie odbiera po kilkanaście telefonów w sprawie pilnego umieszczenia chorego na oddziale, jednak brakuje miejsc. Hospicjum chce rozszerzyć swoją opiekę i zapewnić ją wszystkim potrzebującym.

Do udziału w aukcji zachęca wojewoda wielkopolski, który podarował koszulkę meczową i rękawice bramkarskie na rzecz hospicjum. – Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do udziału w licytacji. Mam nadzieję, że ta koszulka i rękawice choć w małym stopniu przyczynią się do poprawy warunków pacjentów hospicjum – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Licytować można tu:
http://charytatywni.allegro.pl/koszulka-jasmina-buricia-bramkarza-lecha-poznan-i4536575
http://charytatywni.allegro.pl/rekawice-jasmina-buricia-bramkarza-lecha-poznan-i4536573

Tomasz Stube
Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu