Rusza siódma edycja, powiatowego cyklu „Biegaj z nami”

85 kilometrów do pokonania podczas 10 biegów, duże zainteresowanie biegaczy i widzów -czyli wkrótce rusza siódma edycja, powiatowego cyklu „Biegaj z nami”. Pierwszy tegoroczny bieg już 23 kwietnia (VIII Papieski Bieg Przełajowy im. św. Jana Pawła II.) na trasie Skrzatusz – Stara Łubianka. 12 kwietnia szczegóły tegorocznej edycji na konferencji prasowej przedstawili panowie- starosta pilski Eligiusz Komarowski i koordynator cyklu „Biegaj z nami” Wojciech Dróżdż.

Impreza z cyklu „Biegaj z nami”.  Impreza, która z roku na rok cieszy się sporym zainteresowaniem ma na celu promowanie walorów turystycznych powiatu pilskiego, popularyzację biegania, jako środka aktywności ruchowej i wyłonienie biegaczy uczestniczących w największej liczbie organizowanych biegów.

– W ubiegłym roku, w każdym biegu brało udział średnio 261 uczestników, natomiast na początku tej imprezy w 2010 roku były to 83 osoby. W klasyfikacji mieszkańców powiatu pilskiego, która przynajmniej raz wzięła udział w jednym biegu w 2010 roku to liczba 247 osób a w roku ubiegłym to liczba 744 osób. Widać, że frekwencja wzrasta, co nas bardzo cieszy. Myślę, że w ciągu dwóch lat będziemy mieli około 1000 uczestników, którzy przynamniej w jednym biegu wezmą udział. Przy okazji dziękuje wszystkim gminom, stowarzyszeniom, organizacjom za pomoc w organizacji tego cyklu – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.– W tym roku wprowadzamy także nową formułę. Każdemu biegowi będzie towarzyszyć marsz nordic walking! To ukłon w stronę miłośników spacerów z kijkami. Zdarzało się, że w niektórych gminach tak konkurencja była rozgrywana wcześniej. W tym roku wprowadzamy nieco uproszczoną, testową formułę klasyfikacji powiatowej. To środowisko jest bardzo aktywne, prowadziłem z nimi rozmowy i taka była ich wola. Zobaczymy jak uda się to zrobić. Jeśli ten rok pokaże, że był to dobry pomysł i że było warto w tą dyscyplinę inwestować to zrobimy w przyszłym roku już taką ogólną klasyfikacje w tej konkurencji.

Kijkarze będą traktowani na nieco innych zasadach niż biegacze. W tym przypadku nie przewiduje się specjalnego kategoryzowania, przypisywania jakichkolwiek miejsc, natomiast na koniec sezonu wyróżnienia otrzymają osoby, które będą mogły pochwalić się największą regularnością.

W przeciwieństwie do lat minionych, w tym sezonie nie będzie na każdym etapie cyklu „Biegaj z nami” dekoracji prestiżowymi trofeami trzech najszybszych mieszkańców powiatu pilskiego bez względu na wiek. Każdemu biegowi przyporządkowano, bowiem (na drodze losowania) kategorię, którą można nazwać „premiowaną”. Ponieważ grup wiekowych jest pięć (bez podziału na panie i panów), toteż każda z nich będzie honorowana dwukrotnie. I tak na przykład w Papieskim Biegu Przełajowym kategorię premiowaną stworzą najstarsi, a więc specjalne medale dla mieszkańców Powiatu otrzymają trzy najszybsze kobiety i trzech najszybszych mężczyzn urodzonych w 1956 roku lub wcześniej.

Jak mówi koordynator cyklu „Biegaj z nami” Wojciech Dróżdż niektóre z biegów są bezpłatne, a przy niektórych odpłatność jest symboliczna.

Papieski Bieg Przełajowy rozpoczyna powiatowy cykl dziesięciu biegów „Biegaj z Nami”. Jest także pierwszą imprezą z trzech w cyklu „Grand Prix Gminy Szydłowo”.

Terminarz biegów przestawia się następująco:

Lp.    Gmina    Nazwa biegu    Trasa    Długość trasy    Termin
1.    Szydłowo: VIII Papieski Bieg Przełajowy im. św. Jana Pawła II, Skrzatusz – Stara Łubianka, 9 km, 23 kwietnia (sobota)
2.    Kaczory: VII Kaczorska Dziesiątka, Równopole – Kaczory – Morzewo – Rzadkowo – Równopole, 10 km, 30 kwietnia (sobota)
3.    Łobżenica: XXII Bieg im. Alojzego Graja, Łobżenica – Rataje – Górka Klasztorna – Łobżenica, 10 km, 15 maja (niedziela)
4.    Białośliwie: VIII Cross Nieżychowski, Nieżychowo, 3,5 km, 21 maja (sobota)
5.    Wyrzysk: XVIII Bieg im. Edmunda Wojciechowskiego „Olka”, Wyrzysk – Osiek – Wyrzysk, 10 km, 11 czerwca (sobota)
6.    Ujście: VII Bieg im. Ujskich Powstańców Wielkopolskich, Mirosław, 10 km, 25 czerwca (sobota)
7.    Piła: VII Bieg Przełajowy im. Jerzego Adamskiego, Piła (os. Staszyce), 10 km, 27 sierpnia (sobota)
8.    Miasteczko Krajeńskie: VII Bieg im. Komandora Bolesława Romanowskiego: Miasteczko – Brzostowo – Miasteczko, 6 km, 23 września (piątek)
9.    Wysoka: IX Bieg im. Powstańców Wielkopolskich, Wysoka – Rudna – Wysoka, 10,5 km, 1 października (sobota)
10.  Piła: X Bieg Niepodległości, Piła (centrum), 6 km, 11 listopada (piątek)

Wszystkie informacje na temat „Biegaj z nami” można znaleźć na niedawno uruchomionej stronie www.biegajznami.pila.pl, którą zredagował utytułowany biegacz, informatyk Bartosz Kowalczyk.

Sebastian Daukszewicz

rusza_siodma_edycja00

rusza_siodma_edycja08 rusza_siodma_edycja01 rusza_siodma_edycja02 rusza_siodma_edycja03 rusza_siodma_edycja04 rusza_siodma_edycja05 rusza_siodma_edycja06 rusza_siodma_edycja07

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *