Spartan Training Group Piła na zawodach w Rumunii!

Przy pokonywaniu przeszkód tego biegu nie ma czasu na nudę. Liczy się wytrzymałość, determinacja i wola walki biorących udział w cyklu biegów przeszkodowych Spartan Race, który jest światowym numerem. Jeśli chodzi o tę dyscyplinę. Spartańskie imprezy organizowane są w 30 krajach na 6 kontynentach. W powietrzu unosi się duch Spartan, którzy byli znani z męstwa i nigdy się nie poddawali.  W dniach 4-5 sierpnia po raz pierwszy Spartan Race zawitał do Rumunii, do pięknej górskiej miejscowości Poiana Brasov. Wśród ponad 200 tysięcy uczestników, którzy podjęli się tego wyzwania znalazła się dwójka pilan Radosław Maciejewski i Jacek Szaudel, którzy w debiucie postanowili wystartować na dwóch dystansach Sprint 5 km + i Super 13km+. Pilanie reprezentowali w Rumunii Spartan Training Group Piła.

Biegi przeszkodowe rozwijają się bardzo dynamicznie i już dawno przestały być niszową dyscypliną dla znudzonych bieganiem po asfalcie biegaczy. Z roku na rok rośnie frekwencja, podnosi się poziom zawodników, zaczynają pojawiać się uczestnicy, którzy nigdy nie wiedzą, czego się można spodziewać na trasie. Tak było z Radkiem i Jackiem, którzy mieli okazję najpierw uczestniczyć w biegu z co najmniej 20 przeszkodami naturalnymi i sztucznymi, a w drugim po prawie 2 h odpoczynku ruszyć na trasę biegu, z co najmniej 25 przeszkodami naturalnymi i sztucznymi, ale na dłuższym dystansie oraz pokonać … własne słabości. Te biegi mógł każdy ukończyć w swoim tempie i tak też zrobiła ekipa Spartan Training Group Piła, która biegła dla sprawdzenia własnych sił.

Na uczestników w sobotę czekały m.in. opony, błoto, ściany, równoważnie, drut kolczasty, „małpie gaje” z drążkami czy wspinaczka na linę. Za nieukończenie przeszkody uczestnik musiał wykonać karne 30 burpees, czyli tzw. „padnij-powstań”.  W niedzielę odbył się Spartan Beast na dystansie 20 km+ i 30+ przeszkód. Tu Radka i Jacka zabrakło, ale w sobotę rozważali start na jeszcze trudniejszym terenie. Swój bieg miały też dzieci na dystansie od 750 m do 2, 5 km dla tych starszych.

Trudne przeszkody, pot na całym ciele, siniaki, podarte koszulki a nawet krew to cena za ten trudny bieg. Po jego ukończeniu u Radka i Jacka było widać prawdziwą satysfakcję, radość, która jest nie do opisania, a o której przypominać będą pamiątkowe medale.

Warto wspomnieć, że Jacek i Radek z koleżankami i kolegami z Piły uczestniczyli 21 lipca w Poznaniu w innym znanym biegu, Runmageddon z udziałem ponad 4 tys. zawodników.

Pobyt w Rumuni to nie tylko udział w Spartanie, ale wycieczka do Transylwanii do zamku Hrabiego Drakuli oraz do miejscowości Rasov do zamku, z którego jest piękny widok.

Spartan Training Group Piła na czele z Radkiem Maciejewskim zaprasza 19 września od godziny 17.30 do 19.00 na pierwszy trening do Gym Factory w Pile. Trenerzy Spartan oferują zajęcia dla początkujących i zaawansowanych, a treningi dostosowują do możliwości uczestników i monitorują postępy. Na treningach będziesz przenosił ciężary, używał ketli, nosił worki czy wiadra z piaskiem. Będziesz się wspinać, wiosłować, biegać, podciągać, czołgać lub kręcić, aby budować wszechstronną sprawność fizyczną. Więcej informacji na FB https://www.facebook.com/srtgpila/

Sebastian Daukszewicz (Rumunia)

spartan_training_na_zawodach00

spartan_training_na_zawodach05 spartan_training_na_zawodach01 spartan_training_na_zawodach02 spartan_training_na_zawodach03 spartan_training_na_zawodach04