Spotkanie z autorką w pilskiej „Piątce”

W piątkowy ranek, 18 marca 2016 roku, w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 5 im. Dzieci Polskich odbyło się spotkanie z autorką wierszy dla dzieci Wiesławą Pyrcz. Pani Wiesława jest emerytowanym nauczycielem – bibliotekarzem i autorką zbiorów wierszy takich jak „Recepta na zdrowie”, „O misiach i niedźwiadkach” oraz „Wiersze, które uczą przyrody”. Swoje wiersze adresuje głównie do dzieci i ich rodziców, w bardzo obrazowy sposób przedstawiając otaczający nas świat.

Nasz gość przedstawił uczestnikom swoje utwory o treści edukacyjnej, związanej ze zdrowiem i przyrodą. Odbiorcami byli uczniowie klas III. Autorka w bardzo ciekawy sposób opowiadała o tym, jak powstają jej utwory i skąd czerpie pomysły. Przedstawiła dzieciom książki, które wydała i pięknie czytała im swoje wiersze. Poza tym posłuchała, jak recytują jej wiersze trzecioklasiści. Dzieci dowiedziały się także, jak powstaje książka i kto nadaje jej oprawę graficzną. Uczniowie mogli obejrzeć oryginalne rysunki, które ilustrują książeczki wydane przez autorkę. Ponadto Pani Pyrcz zaprezentowała matrycę, czyli formę do wykonywania kopii, opowiadała dzieciom do czego służy i jak się kopię wykonuje.

Uczniowie poznali też „prawdziwego” Misia Uszatka, który towarzyszy autorce na spotkaniach z dziećmi. W związku z wykorzystaniem jego wizerunku, dzieci zapoznały się również z prawami autorskimi, o których wspomniał nasz gość. Pani Wiesława mogła się także zapoznać z twórczością naszych uczniów, którzy próbowali swoich sił w pisaniu wierszy. Potem przyszedł czas na pytania i podpisywanie książek, które można było kupić po spotkaniu.

Dzieciom spotkanie bardzo się podobało. Mamy nadzieję, że Pani Wiesława Pyrcz odwiedzi naszą szkołę jeszcze niejeden raz, zwłaszcza że została nagrodzona gromkimi brawami.

K.B.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *