Stypendia doktorantom i studentom przyznane

10 grudnia w Urzędzie Miasta Piły panie Ewa Kaja oraz Dominika Sadzak z rąk Prezydenta Miasta Piły, Piotra Głowskiego otrzymały stypendia doktoranckie. Jest to efekt podjętej w maju uchwały Rady Miasta Piły, która pierwszy raz wprowadziła możliwość uzyskania stypendiów dla studentów i doktorantów.

Stypendium doktoranckie w kwocie do 500,00 zł brutto miesięcznie, wypłacane będzie przez maksymalnie dwa lata. Oprócz wspomnianych pań przyznano trzy stypendia akademickie w kwocie do 100, 00 zł brutto miesięcznie, które wypłacane będzie przez 9 miesięcy nauki.

– Akademickość naszego miasta to nie tylko mury, ale przede wszystkim ludzie. Aby w przyszłości mówić o rozwoju naszych uczelni, o rozwoju bazy intelektualnej, potrzebujemy ludzi, którzy własną wiedzę będą poszerzać, będą zdobywać kolejne stopnie naukowe. Taki był cel przygotowania tej uchwały. Jesteśmy zdziwieni, że tak mało studentów złożyło wnioski. Mam nadzieje, że w kolejnych edycjach będzie ich więcej – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Jeśli będzie możliwość to obie panie chcą pozostać w murach UAM w Pile, aby swoją wiedzę przekazywać studentom.

– Jest to szansa na rozwój, szansa na pracę w zawodzie. Czy tak będzie, to pokaże przyszłość. To stypendium to znacząca pomoc, tym bardziej że dla doktorantów one nie są wysokie – mówi Ewa Kaja, doktorantka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu.

(SE)

stypendia_doktorantom10

stypendia_doktorantom13 stypendia_doktorantom11 stypendia_doktorantom12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *