Sukces lekkoatletów pilskiej Gwdy w OOM

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lekkoatleci pilskiej „Gwdy” udanie startowali w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi. Trzydniowe zawody odbywały się w bardzo dużym upale, stąd też warunki te były niesprzyjające do osiągania optymalnych wyników, zwłaszcza w konkurencjach wytrzymałościowych.

Do tych w szczególności należał chód na dystansie 10.000 m, w którym startowała dwójka zawodników „Gwdy” – Arkadiusz Drozdowicz i Krystian Piasecki. Pierwszy z nich w mistrzowski sposób rozegrał konkurencję. Będąc faworytem kontrolował skutecznie czołówkę, by w drugiej części dystansu, mimo panującego upału, pewnie oderwać się od czołówki i niezagrożenie wygrać w czasie 49:32,94. Gratulujemy, jest to kolejny sukces tego zawodnika, ucznia Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół im. ST. Staszica w Pile. Przypomnijmy, że w tym sezonie podopieczny trenera Ignacego Krzewińskiego zdobył dwa złote medale w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, w hali na 5000 m i właśnie w Łodzi na 10.000 m. Ponadto w sezonie uzyskał świetny wynik 44:06,60, który upoważniał go do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w Kolumbii, krótko przed tym odniósł wartościowe zwycięstwo w wielomoczu międzypaństwowym w Borskim Mikulasie (Słowacja). Drugi pilski chodziarz Krystian Piasecki zajął dziesiąte miejsce z czasem 57:25,62. Miłą niespodziankę zrobiła Michalina Makowiecka, która w biegu na 2000 prz zajęła siódme miejsce, z dobrym rezultatem 7:32,89. Bliska awansu do finału B w biegu na 100 ppł była Agata Trzaskalska, do tego zabrakło jej dwie setne sekundy. Uzyskała dobry wynik 15,57. Należy tylko żałować, że tej zawodniczce przewlekła kontuzja uniemożliwiła jeszcze lepsze przygotowanie do tej imprezy i powalczenie o medal na dystansach płotkarskich na 100 i 400 m. Szansa taka jeszcze się pojawi, bowiem Agata będzie jeszcze w przyszłym roku startowała w OOM.

Niebawem lekkoatleci „Gwdy” wyjeżdżają na zgrupowanie klubowe, tradycyjnie w urokliwe tereny nadmorskie w Mrzeżynie. Młodzieżowcy: Angelika Smolarz, Adrian Wyrzykiewicz i Patryk Piotrowicz przygotowują się do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Białymstoku, chodziarze do Międzynarodowych Zawodów w Gdańsku. Młodzicy natomiast do Międzywojewódzkich Mistrzostw w Szczecinie, a później do Mistrzostw Polski w Radomiu.

Zbigniew Łapacz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *