„Świętojanki” w Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie

21 czerwca,  pierwszego dnia lata, w Domu Pomocy Społecznej w Chlebnie, odbył się festyn rekreacyjno-integracyjny dla mieszkańców domów pomocy społecznej z powiatu pilskiego.

W programie festynu znalazł się konkurs na najpiękniejszy wianek, przegląd piosenki letniej, szukanie kwiatu paproci, puszczanie wianków na rzece Lubczy oraz zabawa taneczna dla uczestników. Bawiących się mieszkańców odwiedzili m.in. przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Pile Roman Sobieszczyk, Anna Szarzyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pile oraz dyrektorzy  jednostek biorących udział w spotkaniu.  „Świętojanki” są jednym z wielu spotkań integracyjnych organizowanych przez Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie.

– Nasz Dom przeznaczony jest dla kobiet niepełnosprawnych intelektualnie. – mówi dyrektor DPS Chlebno Edward Starszak. Aktualnie mieszka tu 80 pań. Mają zapewnioną całodobową opiekę i pomoc ponieważ z uwagi na wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność, nie są w stanie zapewnić sobie samodzielnego życia w środowisku domowym. Potrzebują stałego nadzoru lekarskiego, profesjonalnej pielęgnacji i rehabilitacji.

Dom Pomocy Społecznej w Chlebnie usytuowany jest na terenie dworskiego parku otoczonego lasem. Prócz atrakcyjnego położenia, wyposażenie Domu oraz funkcjonujące centrum rehabilitacji stwarzają tu doskonałe warunki do mieszkania i prowadzenia rehabilitacji.

Agnieszka Matusiak
Starostwo Powiatowe w Pile

swietojanki_w_domu_pomocy00

swietojanki_w_domu_pomocy02 swietojanki_w_domu_pomocy01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *