Szansa, której nie możesz przegapić!

drzwi_otwarte_w_gimnazjum_5

GIMNAZJUM NR 5 W PILE IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
UL. BYDGOSKA 23

Jesteś szóstoklasistą! Przed Tobą wybór nowej szkoły! Proponujemy Ci naukę w murach naszego gimnazjum. Tu tradycja łączy się z nowoczesnością. Posiądziesz wiedzę i umiejętności niezbędne, by osiągnąć sukces na egzaminie gimnazjalnym. Pomożemy Ci rozbudzać zainteresowania i realizować pasje. Nie zaprzepaść tej szansy!

W piątek 6 marca 2014 r. w godz. 16.30 – 19.00 szkoła organizuje Dzień Drzwi Otwartych.

Spotkanie to będzie doskonałą okazją, by zaznajomić się z ofertą dydaktyczną gimnazjum oraz poznać codzienne życie szkolnej społeczności.

Nowością od przyszłego roku szkolnego jest to, iż oprócz klas ogólnodostępnych funkcjonować będą klasy ukierunkowane:

–    klasa z elementami języka angielskiego na lekcjach historii, geografii, muzyki i języka polskiego – raz w tygodniu dodatkowa lekcja języka angielskiego, zajęcia prowadzone w całości w tym języku – tematyka związana z czterema przedmiotami tj. historią, geografią, muzyką i literaturą.

–    klasa dziennikarsko-informatyczna, która oferuje rzeczową wiedzę na temat radia, prasy i telewizji, praktyczne umiejętności dziennikarskie, spotkania warsztatowe z profesjonalnymi pracownikami mediów, wycieczki do studiów nagrań i redakcji dziennikarskich, rozwijanie umiejętności edytorsko-informatycznych, nabywanie sprawności TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne), a ponadto poszerzenie horyzontów.

–    klasa języka niemieckiego z informatyką – wprowadzenie w sposób prosty  i przyjazny drugiego języka obcego w rozszerzonym wymiarze godzin – wielojęzyczność sugerowana przez Radę Europejską. Wykorzystywanie gier, zabaw, komputera, Internetu, tablicy multimedialnej oraz platformy edukacyjnej w trakcie nauki. Spotkania warsztatowe z rodowitymi Niemcami. W łatwy sposób wprowadzimy dziecko w świat informatyki, również w języku niemieckim. Możliwe wyjazdy do Niemiec.

–    klasa przyrodnicza – raz w tygodniu zajęcia dodatkowe z chemii i biologii, podczas których uczniowie będą samodzielnie wykonywać eksperymenty oraz nabywać umiejętności poprzez zabawę. Dodatkowe lekcje chemii i biologii wpłyną na lepsze utrwalenie zdobytej na lekcjach wiedzy. W ramach zajęć uczniowie będą mogli uczestniczyć w wycieczkach edukacyjnych, ciekawych zajęciach w innych instytucjach oświatowych.

–    klasa sportowa – 10 godzin wychowania fizycznego i treningów w tygodniu (dziewczęta – profil siatkarski, chłopcy – profil piłki nożnej).

–    klasa dla dzieci z dysleksją i dysortografią, (12-osobowa).

Dzięki kreatywności nauczycieli, uczniów oraz zaangażowaniu dyrekcji i rodziców szkoła osiąga liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, olimpiadach i sporcie. Panuje tu wspaniała atmosfera wzajemnego zrozumienia i poszanowania.

Aby się do czegoś przekonać, należy to poznać. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia nas w Dzień Drzwi Otwartych oraz zachęcamy do zaznajomienia się ze stroną internetową gimnazjum www.gimnazjum5.pila.pl

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *