Pięć „burków” znalazło swój nowy dom

W towarzystwie słonecznej, jesiennej pogody 3 października po raz szósty przyjaciele psów – wraz ze swoimi pupilami – spotkali się na pilskiej Wyspie, gdzie odbyła się akcja „Przygarnij Burka”.

Jak co roku przygotowane zostały konkursy, gry, zabawy, pokazy psich umiejętności, bezpłatne porady weterynaryjne oraz możliwość zdobycia przyjaciela na dobre i na złe. Akcja rozpoczęła się od powitania uczestników dziewiątej Parady Psów zorganizowanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział w Pile, która tego dnia przemaszerowała ulicami naszego miasta.

Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz ratownictwa medycznego zwierząt przygotowany przez Weterynaryjny Oddział Ratunkowy LARW z Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina, który przyjechał do Piły dzięki wsparciu firmy Outlet Odzież Ochronna i BHP. Wszystkich zachwyciły niesamowite pokazy agility i tańca z psem przygotowane przez: Alę, Esterę, Paulinę i Natalię.

– Jesteśmy miłośnikami psów, i wolontariuszami w pilskim schronisku. To tam psy czekają na każdą dobrą duszę, która chciałaby podarować psiakowi nie tylko miskę karmy, ale też trochę serca. Jeśli nie jest ci obojętny los porzuconych zwierząt lub zastanawiasz się nad posiadaniem nowego psa, koniecznie pomyśl o zaadoptowaniu zwierzaka ze schroniska – mówią wolontariuszki z ZSP nr 2 w Pile.

Psiakom, które zostały wypatrzone w internecie na stronie wydarzenia i trafiły wcześniej do domów, wręczone zostały wyprawki ufundowane przez Gminę Piła, Firmę Alpha Spirit i blog Pies w Pile. Prezydent Piotr Głowski tradycyjnie pokroił tort przygotowany specjalnie dla psiaków przez Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Otwarte Serca.

Rozstrzygnięty został również konkurs na amatorski spot zachęcający do adopcji psów, w którym I miejsce zdobyła Weronika Kowalska, II Marcin Okoń oraz Natalia Wnuk, III Karolina Hancewicz. Nagrody dla zwycięzców ufundowały firmy TV ASTA, Praktiker, Kabuki Sushi Bar & Restaurant oraz Pijalnia Czekolady i Kawy „Belgian Chocolate Club”. Zwycięski spot zostanie wyemitowany na antenie TV ASTA 8 października.

W czasie akcji można zaadoptować jednego z kilku specjalnie wybranych ze schroniska psiaków, które można zobaczyć i bliżej poznać podczas sobotniej imprezy. To podczas tej akcji psy z Leszkowa znajdują swój nowy dom. Podobnie było 3 października, gdzie kilka psów trafiło do nowych właścicieli.

– Podczas dzisiejszej akcji adoptowano w sumie 5 psów. Bardzo dziękujemy tym, którzy zdecydowali się na tak piękny gest. Domu nadal szukają Sierściuch, Uszatek i Żurek. Dlatego bardzo prosimy o pomoc w znalezieniu im domu. Nie zapominajcie również o kilkuset psach, które nadal czekają na dom. W czasie akcji pojawiło się wiele osób, które adoptowały psy w poprzednich edycjach. Kuba, Gucio, Misza, Moris i ich nowe rodziny starały się zachęcić innych do podjęcia podobnej decyzji – mówi Katarzyna Sztafel, Inspektor ds. Promocji Miasta.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli akcję: TV ASTA, MAKRO Cash and Carry, Praktiker, Skalar Bis, Studio K2, Drukomat.pl, Alpha Spirit, Pijalnia Czekolady i Kawy „Belgian Chocolate Club”, Kabuki sushi bar & restaurant, AVIVA, Gospodarstwo Rybackie Stobno, Starfashion Sp. z o.o., La Gondola Piła, TiP – ToP, The Lorenz Bahlsen Snack – World Sp. z o.o., Gym Factory Fitness and Squash Center, Związek Międzygminny PRGOK, Zwierzakowo. Pl, Dingo Sp. z o.o., Pies w Pile, Kuponsponsorowany.pl, Nestle Purina Proplan, Przychodnia weterynaryjna GEKON, P.W. Hobby, Happy Dog, Laboratorium DermaPharm Sp. z o.o., Outlet Odzież Ochronna i BHP, Hurtownia GRADUR, Fundacja Pomocy Labradorom PRIMA, Firma Proven, Planidis Sp. z o.o., Dystrybutor Marki Husse, Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Otwarte Serca, SHINTAIGI-DOJO, Weterynaryjny Oddział Ratunkowy LARW Gorzów Wlkp/ Szczecin, Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt Matuszewscy, Straż Miejska, Dolina Noteci, wolontariusze, młodzież z Technikum Weterynaryjnego Centrum Nauka w Pile oraz wolontariuszki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. KEN w Pile: Martyna Mikołajczak, Patrycja Kietzmann, Monika Górska, Natalia Rajewska, Klaudia Jaruga, Kornelia Dubińska oraz opiekun Pani Danuta Wolny.

(SE)

Szesc_burkow45

Szesc_burkow01 Szesc_burkow02 Szesc_burkow03 Szesc_burkow04 Szesc_burkow05 Szesc_burkow06 Szesc_burkow07 Szesc_burkow08 Szesc_burkow09 Szesc_burkow10 Szesc_burkow11 Szesc_burkow12 Szesc_burkow13 Szesc_burkow14 Szesc_burkow15 Szesc_burkow16 Szesc_burkow17 Szesc_burkow18 Szesc_burkow19 Szesc_burkow20 Szesc_burkow21 Szesc_burkow22 Szesc_burkow23 Szesc_burkow24 Szesc_burkow25 Szesc_burkow26 Szesc_burkow27 Szesc_burkow28 Szesc_burkow29 Szesc_burkow30 Szesc_burkow31 Szesc_burkow32 Szesc_burkow33 Szesc_burkow34 Szesc_burkow35 Szesc_burkow36 Szesc_burkow37 Szesc_burkow38 Szesc_burkow39 Szesc_burkow40 Szesc_burkow41 Szesc_burkow42 Szesc_burkow43 Szesc_burkow44bokser_01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *