Targi dla maturzystów i nie tylko

17 marca w hali MOSiR po raz trzynasty w ramach Targów Edukacyjnych ABSOLWENT 2015 można było w jednym miejscu zapoznać się z ofertami i porozmawiać z przedstawicielami 30 szkół wyższych, z miast do których najchętniej wybierają się absolwenci szkół średnich w celu kontynuowania edukacji, czyli z: Piły, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy, Koszalina, Gorzowa Wlkp. i wielu innych ośrodków. To jedyne targi w Polsce z tak bogatą ofertą uczelni wyższych z różnych miast. Niestety, jak mówią organizatorzy, w naszym mieście wśród uczniów jest małe zainteresowanie tymi targami.  

Targi Edukacyjne ABSOLWENT organizowane są w dwóch edycjach: LUBUSKA – Zielona Góra i Gorzów Wielkopolski  oraz edycja WIELKOPOLSKA – Piła i Leszno.

– Ofertę kierujemy do klas maturalnych i stąd większość wystawców to szkoły wyższe. To oni podczas tych targów poszukują swoich potencjalnych studentów. Na ok. 60 wystawców 40 są to szkoły wyższe, cześć to szkoły ponadgimnazjalne, a pozostali to instytucje, które służą młodemu pokoleniu. Jak widać robimy to od 13 lat, więc idea jest bardzo słuszna. Muszę jednak z przykrością powiedzieć, że w Pile mamy najmniejsze zrozumienie od strony władz lokalnych, a co za tym idzie mamy problem z frekwencją. W innych miastach odwiedza nas 2 tys. uczniów, a w Pile tej młodzieży na targach niestety brakuje. Myślę, że dałoby radę wygospodarować godzinę czasu i z młodzieżą tu przybyć. Natomiast większość uczniów, która tu jednak przyjdzie, wie czego ma szukać i to znajduje – mówi Lech Gewert, organizator targów z firmy Metro.

Podczas targów można było uzyskać niezbędne informacje o zasadach rekrutacji w bieżącym roku oraz zaopatrzyć się w materiały prezentujące uczelnie i szkoły. Zdobyta wiedza o uczelniach i plany wyboru dalszej drogi kształcenia tym samym będą łatwiejsze.

(SE)

targi_dla_maturzystow10

targi_dla_maturzystow37 targi_dla_maturzystow11 targi_dla_maturzystow12 targi_dla_maturzystow13 targi_dla_maturzystow14 targi_dla_maturzystow15 targi_dla_maturzystow16 targi_dla_maturzystow17 targi_dla_maturzystow18 targi_dla_maturzystow19 targi_dla_maturzystow20 targi_dla_maturzystow21 targi_dla_maturzystow22 targi_dla_maturzystow23 targi_dla_maturzystow24 targi_dla_maturzystow25 targi_dla_maturzystow26 targi_dla_maturzystow27 targi_dla_maturzystow28 targi_dla_maturzystow29 targi_dla_maturzystow30 targi_dla_maturzystow31 targi_dla_maturzystow32 targi_dla_maturzystow33 targi_dla_maturzystow34 targi_dla_maturzystow35 targi_dla_maturzystow36

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *