Trwa rozbudowa pilskiego Aquaparku

Ruszył pierwszy etap rozbudowy Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Aquapark w Pile w celu zwiększenia jego atrakcyjności i funkcjonalności. Inwestycja, którą wykonuje firma PPB Prefabet przewiduje budowę basenu sportowego o wymiarach 25 na 12,5 metra (sześciotorowy) wraz z jego wyposażeniem. W późniejszym terminie planuje się poszerzenie części rekreacyjnej i mają powstać nowe sauny. Na razie nie wiadomo, co z nowym, większym lodowiskiem. Pilski Aquapark po inwestycjach ma być dwukrotnie większy.

Pilski Aquapark oddano do użytkowania w 2010 roku i już w pierwszych latach funkcjonowania dało się słyszeć opinie, że obiekt jest trochę za mały dla miasta wielkości Piły.

– Dzisiaj rozpoczęliśmy pierwszy z trzech etapów powiększania Aquaparku. Tak, aby ten obiekt przyciągał klientów z miejscowości oddalonych 50-60 km od Piły. Tak, aby myśląc o rekreacji odwiedzali nasz obiekt. Spędzali czas wolny w weekendy – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Basen będzie wyposażony w zautomatyzowane ruchome dno, które obejmie dwa tory, dzięki czemu najmłodsi użytkownicy basenu mogą podjąć np. naukę pływania. Powstanie tam również multimedialna 100-metrowa zjeżdżalnia (Cebula). Obiekt wzbogaci się także o nowe sauny, groty solne w miejscu gdzie znajduje się obecnie lodowisko, wanny z wodami solankowymi oraz wodami magnezowymi. Być może profesjonalne pełnowymiarowe lodowisko do gry w hokeja powstanie na pilskich plantach.

Wartość inwestycji basenu sportowego to kwota ponad 11 milionów złotych. Planowany termin oddania do użytku dobudowanego basenu sportowego to wrzesień 2017 rok. Projekt przygotowała firma Archi-Graf Sp z o.o. z Piły.

Dzięki rozbudowaniu Aquaparku, w Pile zwiększy się oferta dla szkółek pływackich, uczniów szkół oraz co ważne zwiększy się zatrudnienie. Będzie praca dla ratowników.

Sebastian Daukszewicz

trwa_rozbudowa_aquaparku00

trwa_rozbudowa_aquaparku21 trwa_rozbudowa_aquaparku01 trwa_rozbudowa_aquaparku02 trwa_rozbudowa_aquaparku03 trwa_rozbudowa_aquaparku04 trwa_rozbudowa_aquaparku05 trwa_rozbudowa_aquaparku06 trwa_rozbudowa_aquaparku07 trwa_rozbudowa_aquaparku08 trwa_rozbudowa_aquaparku09 trwa_rozbudowa_aquaparku10 trwa_rozbudowa_aquaparku11 trwa_rozbudowa_aquaparku12 trwa_rozbudowa_aquaparku13 trwa_rozbudowa_aquaparku14 trwa_rozbudowa_aquaparku15 trwa_rozbudowa_aquaparku16 trwa_rozbudowa_aquaparku17 trwa_rozbudowa_aquaparku18 trwa_rozbudowa_aquaparku19 trwa_rozbudowa_aquaparku20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *