Tuczno. Nauka poprzez zabawę czyli skuteczna i przyjemna forma edukacji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu oprócz swoich codziennych zadań uczą najmłodszych bezpiecznych zachowań oraz udzielają rad jak zachować się w sytuacjach różnych zagrożeń. W trakcie lekcji policjanci uczą dzieci najczęściej poprzez zabawę. Spontaniczna zabawa ma ogromną wartość dla kilkulatków.

 

Tym razem lekcja z policjantami poprzez zabawę odbyła się z przedszkolakami z Tuczna. Dzięki zabawie najmłodsi opanowują mnóstwo podstawowych umiejętności. Dzieci uczą się przez zabawę w sposób intuicyjny i nieświadomy. Możność ubrania policyjnej kamizelki czy czapki albo trzymanie w rękach kajdanek, „lizaka” sygnałowego lub pałki służbowej i założenie na siebie tekturowego radiowozu to prawdziwa frajda dla maluchów jak i nauka zawodu policjanta.

 

W tym temacie pomogła dodatkowo bajka animowana „Policjant Stefan”, która świetnie przedstawia dzieciom policyjny fach. W rozmowach o bezpieczeństwie na drodze przedszkolaki wcielały się np. w rolę budowniczych przejście dla pieszych. Było dużo śmiechu, a przy tym padły ważne wskazówki bezpieczeństwa.

 

Działania, które angażują dzieci i młodzież w zabawy edukacyjne, pozwalają na efektywne opanowywanie nowych umiejętności i zdobywanie wiedzy w maksymalnie ciekawy sposób. Co więcej, najmłodsi często uczą się nieświadomie, bez większego wysiłku i z prawdziwą przyjemnością! Tak było i tym razem. Pamiątką spotkania była pieczątka z maskotką policyjną Sierżantem Bródką.

 

KPP Wałcz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *