Ujście. Powstanie pierwszy gminny żłobek

Jak informuje na swoim koncie na Facebooku Burmistrz Ujścia Roman Wrotecki nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na budowę pierwszego gminnego żłobka. Nowy obiekt powstanie na osiedlu Górnym w Ujściu – za blokiem nr 6, w kierunku zejścia z osiedla na ul. Zeidlera. Na miejscu budowy zaczęła się już wycinka samosiejek.

 

– W ramach postępowania złożono 8 ofert w zakresie finansowym od 7 906 850, 52 zł do 12 800 000 zł. Obecnie nastąpi etap weryfikacji prawidłowości złożonych ofert i jeśli wszystkie wymagania formalne zostaną spełnione, zostanie wybrana oferta, która po podpisaniu umowy trafi do realizacji. W przypadku spełnienia wspomnianych wymagań, budowa nowego obiektu rozpocznie się wiosną tego roku i powinna zakończyć się do czerwca 2025 r. Środki finansowe na inwestycję są w pełni zabezpieczone m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych, z którego nasza Gmina pozyskała aż 7 632 000 zł, co jest najwyższym dofinansowaniem w historii Gminy (do tej pory było to dofinansowanie budowy sali gimnastycznej przy SP w Kruszewie, której realizację zakończyliśmy w ubiegłym roku z kwotą wsparcia na poziomie 6 128 000 zł) – informuje burmistrz Ujścia Roman Wrotecki.

 

W ramach inwestycji powstanie jednopiętrowy budynek przeznaczony do opieki nad dziećmi do lat 3 oraz docelowo z oddziałem przedszkolnym na piętrze. W budynku zaprojektowano zaplecze kuchenne oraz pełną infrastrukturę niezbędną do obsługi tego typu obiektów. Ze względu na specyfikę obiektu zaplanowano budowę windy. Na terenie placówki powstanie także teren rekreacyjny. Dodatkowo przy placówce powstanie ponad 50 miejsc parkingowych, z pełną siecią drogową oraz oświetleniem energooszczędnym, co korzystnie wpłynie na funkcjonalność całego osiedla i może stać się impulsem dla nowych inwestycji mieszkaniowych. Teraz burmistrz czeka na formalny wybór, a potem podpisanie umowy.

 

Info i zdjęcie FB Roman Wrotecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *