Uroczysta gala

Szkoła Policji w Pile gościła wyjątkowych gości: dwie grupy przedszkolaków z Kaczor. Wizyta „Biedronek” i „ Słoneczek” związana była z wernisażem ich prac pod tytułem „Pies pomocnikiem policjanta”.

Stało się już tradycją, że przynajmniej dwa razy w roku wolontariusze i funkcjonariusze Szkoły odwiedzają najmłodszych przyjaciół w Kaczorach. W tym roku pierwsze spotkanie związane było z „Bezpieczną drogą do przedszkola” oraz z akcją prewencji kryminalnej „Bądź widoczny na drodze”. Na drugim spotkaniu policjanci uczyli dzieci zachowań w sytuacji nieoczekiwanego spotkania z psem. Efekty tych szczególnych lekcji były wymierne: dzieci nauczyły się przyjmować bezpieczną pozycję, np. „żółwia” czy „drzewo”, ale spotkanie to było inspiracją do powstania prac plastycznych dzieci, które nawiązywały swoją treścią do pracy psa w Policji.

Wernisaż dzieł przedszkolaków był połączony z uroczystą galą, która odbyła się w szkolnej auli. Nagrody, wręczane przez zastępcę komendanta Szkoły, mł. insp. Romana Gryczkę, zostały przyznane wszystkim dzieciom oraz pani dyrektor i opiekunkom grup. Na zaproszenie samorządu szkolnego słuchaczy, na spotkaniu obecny był przyjaciel policyjnych wolontariuszy, chory na dziecięce porażenie mózgowe Artur z mamą. Znajomość z nim rozpoczęła się od Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Po nawiązaniu współpracy, słuchacze zaprosili Artura do odwiedzenia miasteczka policyjnego, gdzie wspólnie oglądali przygotowane pokazy. Od tego momentu samorząd objął Artura opieką i obiecał odwiedzać go przynajmniej raz w miesiącu. Podczas spotkania Artur otrzymał na pamiątkę trzy modele samolotów sklejonych przez insp. Piotra Gacę – zastępcę komendanta Szkoły.

Po rozdaniu nagród, upominków i dyplomów goście obejrzeli rysunki przedszkolaków. Według zgodnej opinii zwiedzających galerię, dzieci wykazały się dużą pomysłowością w doborze treści i wykonaniu prac. Bardzo serdecznie dziękujemy wolontariuszom kursów specjalistycznych, którzy dali kolejny dowód, że dostrzegają wokół siebie tych, którzy potrzebują pomocy.

Wojciech Thiel

uroczysta_gala10

uroczysta_gala26 uroczysta_gala11 uroczysta_gala12 uroczysta_gala13 uroczysta_gala14 uroczysta_gala15 uroczysta_gala16 uroczysta_gala17 uroczysta_gala18 uroczysta_gala19 uroczysta_gala20 uroczysta_gala21 uroczysta_gala22 uroczysta_gala23 uroczysta_gala24 uroczysta_gala25

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *