Usłyszał trzy zarzuty

uslyszal_trzy

25-letni mieszkaniec Piły dokonał dwóch kradzieży oraz jednej kradzieży z włamaniem, w wyniku których właściciel poniósł straty na ponad 4700 złotych. Wśród skradzionych przedmiotów znajdowała się także puszka z pieniędzmi zbieranymi na chorego chłopca.

Mężczyzna wykorzystując nieobecność właściciela w ciągu niespełna miesiąca dwukrotnie wszedł do pomieszczenia socjalnego jednego z pilskich kortów tenisowych. W ten sposób dokonał kradzieży mikrofalówki, kompresora oraz puszki z pieniędzmi zbieranymi na leczenie chorego chłopca. Za trzecim razem, aby wejść do tego samego pomieszczenia dokonał włamania oraz późniejszej kradzieży kolejnych, znajdujących się tam przedmiotów.

Wykonane przez policjantów czynności pozwoliły wytypować oraz zatrzymać sprawcę, którym okazał się 25-letni pilanin. Łączna wartość utraconego mienia wyniosła ponad 4700 złotych. Dodatkowo w puszce przeznaczonej do zbiórki pieniędzy na cele charytatywne znajdowało się ponad 550 złotych.

Pilanin usłyszał łącznie 3 zarzuty. Dwa dotyczące kradzieży oraz jeden kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

sierż. Wojciech Zeszot
KPP Piła