W maju kolejna odsłona wielkiego studenckiego święta

Zespół Happysad (jako gwiazda), raper Buka i zespół Dom na drzewie to główne zespoły, które zagrają na scenie tegorocznych Juwenalii. Imprezy, podczas której bawią się studenci, licealiści, ale i osoby, mające czasy akademickie już dawno za sobą. 8 kwietnia zostało podpisane porozumienie na organizację Pilskich Juwenaliów, które odbędą się w dniach 22-23 maja. Na Święto pilskich Żaków zaprasza Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Pile, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny, UAM, Wyższa Szkoła Biznesu w Pile oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pile.

Po raz piąty podpisujemy takie porozumienie, które jest oznaką dobrej współpracy z Uczelniami. My ze swojej strony przez RCK i MOSiR będziemy wspierać organizacyjnie studentów podczas ich święta na pilskiej Wyspie – zapewnia Piotr Głowski, prezydent Piły.

Wielki start juwenaliów rozpocznie się już wkrótce od Bitwy Kapel, gdzie zespoły w Rockopolis powalczą o miejsce na scenie Koncertu Finałowego, który odbędzie się w Parku na Wyspie 23 maja.

– Z lokalizacją po roku przerwy powracamy na teren pilskiej Wyspy, która daje więcej możliwości.  Jest to centrum miasta, więc powinno być więcej osób.W programie, który przygotowaliśmy jest turniej bowlingowy o Puchar Prezydenta Miasta Piły, bieg juwenaliowy – dwa okrążenia wokół Wyspy, w którym mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Piły i powiatu, zarówno dzieci jak i dorośli. Przy współpracy z RCK w Pile udało nam się zaprosić zespół Happysad, Dom na drzewie i rapera Buka – mówi Magdalena Domańska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego pilskiej PWSZ.

– To jest impreza studencka. Podpisaliśmy z panem prezydentem pewne warunki jej funkcjonowania. Cała władza włącznie z kluczem, który przekaże prezydent w dniu 23 maja należeć będzie do studentów. Mam nadzieję, że tegoroczne Juwenalia odbędą się przy dobrej pogodzie – dodaje Rektor PWSZ im. Stanisława Staszica w Pile prof. nadzw. dr hab. Donat Mierzejewski.

Happysad – „Zanim pójdę” – oficjalne video
https://www.youtube.com/watch?v=W1jIuwYGIrU

K2 ft. Buka – 1 moment (official video) prod. Subbassa
https://www.youtube.com/watch?v=RjzujFoWxY8

Dom na Drzewie – 77 [OFFICIAL AUDIO]
https://www.youtube.com/watch?v=ddWpggcAPd4

(SE)

w_maju_kolejna_odslona_studenckiego_swieta10

w_maju_kolejna_odslona_studenckiego_swieta14 w_maju_kolejna_odslona_studenckiego_swieta11 w_maju_kolejna_odslona_studenckiego_swieta12 w_maju_kolejna_odslona_studenckiego_swieta13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *