Wspólny trening Sarnackiego i Chwackich Braci z Piły

W sobotę, 14 marca 2015 roku, w Gdańsku  Dominik i Bartłomiej Skowyra trenowali wspólnie z najlepszym polskim judoką – Maciejem Sarnackim, jedynym Polakiem, który aktualnie zaliczany jest do światowej czołówki w judo. Złoto zdobyte w pięknym stylu na ostatnim Pucharze Świata, przypieczętowało jego najwyższą światową klasę.

Walka finałowa wygrana w pierwszej minucie przez ippon z Koreańczykiem Kim Sung-Minem stała się ozdobą turnieju. Maciej aktualnie nie boi się nikogo i jest w stanie skutecznie rywalizować z każdym na świecie w wadze +100 kg. Obecnie, na trochę ponad rok przed olimpiadą w Rio, koncentruje swoje wysiłki na bardzo dobrym przygotowaniu do turnieju olimpijskiego.

Co, albo raczej kto łączy młodych pilan z Sarnackim? Jest nim nie kto inny jak najlepszy Polski trener Ryszard Zieniawa spod którego skrzydeł wyszedł m.in. Waldemar Legień, dwukrotny zloty medalista olimpijski, czy Janusz Pawłowski, również dwukrotny medalista olimpijski. Znakomity trener ma swój niewątpliwie główny udział w sukcesach 27-letniego Macieja Sarnackiego z Gwardii Olsztyn, który od jakiegoś czasu przyjeżdża do mistrza Zieniawy na konsultacje techniczne. Przypomnijmy, że Dominika i Bartłomieja Skowyrów mistrz Zieniawa trenuje już blisko dwa lata.

– Po raz pierwszy w tą sobotę spotkali się na wspólnym treningu, co było bardzo budujące dla moich chłopców, a także trenera Zieniawy – mówi ojciec chwackich braci, Maciej Skowyra. -Dominik ma 14, a Bartek 12 lat i jak to zwykle bywa u dorastających dzieci, szukają swoich idoli wśród zawodników ze światowego topu. Mam nadzieję, że Maciej Sarnacki będzie właśnie takim wzorem, którego śladami będą chcieli kroczyć moi synowie – dodaje ojciec młodych pilan.

Na sobotnim treningu w Gdańsku obecny był także Michał Gaj z zawodnikami Judo Tuliszków, klubu którego barwy reprezentują Pilanie. Michał Gaj jest niezwykle ważny w tej całej układance, bowiem to on przyjął braci Skowyrów do swojego klubu i od blisko dwóch lat, na różnych płaszczyznach, mocno ich wspiera, wspólnie ze sponsorem – firmą Izo Serwis z Tuliszkowa.

Przypomnijmy, że od kilku lat Tętno Regionu jest patronem medialnym braci Skowyrów, którym za ich niewątpliwy talent, hart ducha i zaangażowanie w sukcesywne podnoszenie swoich umiejętności nadało przydomek „Chwaccy Bracia”. Młodzi pilanie pod okiem mocno zaangażowanego w ich rozwój ojca ( znanego lekarza weterynarii – Macieja Skowyry) oraz najlepszego szkoleniowca judo w Polsce – Mistrza Ryszarda Zieniawy, z każdym dniem przybliżają się do celu, jakim są sukcesy klasy międzynarodowej, a docelowo ŚWIATOWEJ! Ważne jest, że młodzi judocy z Piły prowadzeni są w sposób mistrzowski, a wszystko czynione jest z umiarem, tak żeby nie wypalić drzemiącego w nich zapału, lecz sukcesywnie dążyć do najwyższych celów!

Marek Mostowski

wspolny_trening_sarnackiego1_01

wspolny_trening_sarnackiego1_06 wspolny_trening_sarnackiego1_02 wspolny_trening_sarnackiego1_03 wspolny_trening_sarnackiego1_04 wspolny_trening_sarnackiego1_05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *