„Wybierz 6” – Szkoła oczami dziecka i rodzica

Po sugestiach 574 ankietowanych rodziców dzieci sześcioletnich, po akacji plakatowej w Pile, przyszła pora na dwa filmy, które promują kampanię informacyjną „Wybierz 6”, która ma zachęcić rodziców sześcioletnich pilan, by we wrześniu dla swoich dzieci zamiast przedszkola, wybrali pierwszą klasę szkoły podstawowej. Jak widać na filmikach pilskie szkoły są dobrze przygotowane i spełniają oczekiwania rodziców, i ich dzieci.

– Przez przygotowane filmiki chcemy rodzicom, którzy może nie mają czasu, dziadkom pokazać jak wyglądają pilskie szkoły, jakie są opinie rodziców na temat tego czy sześciolatek w szkole to dobry pomysł. I najważniejsza opinia, czyli głos dzieci. To one pokazują i mówią jak się bawią, jak się uczą. Mamy dwa filmy, jeden krótszy, który mam nadzieje też zobaczyć będzie można w lokalnych telewizjach oraz drugi, nieco dłuższy. Gdybyśmy nie mieli przekonania, że nasze szkoły są dobrze przygotowane, to byśmy tego nie robili – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Filmy pokazują, że pilska szkoła pozwala na rozwój zainteresowań dziecka, pobudza do aktywności, uczy pracy w zespole, rozwiązywania problemów oraz samodzielności. W szkole nauczyciele stosują indywidualizację pracy podczas zajęć edukacyjnych. Mniej uczniów w nadchodzącym roku szkolnym zwiększa możliwości na wybranie przez dziecko wymarzonej szkoły, a później studiów i pracy.

Bezpłatne filmiki przygotował Szkolny Klub Filmowy działający przy Szkole Podstawowej nr 12.

– Przez tydzień miałem okazję odwiedzić pilskie szkoły i nie zauważyłem, aby te dzieci, o których jest mowa, były w jakiś sposób traumatyzowane tym, że chodzą do szkoły. Głównym hasłem przyświecającym tym filmom jest „Masz wybór – Ty decydujesz rodzicu”. Ja miałem pokazać pozytywne strony szkoły i to mam nadzieję się udało – mówi Bartek Ćwikliński ze Szkolnego Klubu Filmowego przy SP12.

Wybierz 6 – wersja pierwsza
https://www.youtube.com/watch?v=tYDGC0XaSvQ

Wybierz 6 – wersja druga
https://www.youtube.com/watch?v=6Ub8GkiNJ-Q

Sebastian Daukszewicz

wybierz_601

wybierz_602 wybierz_603 wybierz_604 wybierz_605 wybierz_606 wybierz_607 wybierz_608 wybierz_609 wybierz_610

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *