Wyśpiewali nagrody

„Cztery pory roku w piosence” to tytuł konkursu dla wokalistów, który odbył się w sobotę, 24 maja, w Młodzieżowym Domu Kultury „ISKRA” w Pile. W konkursie wystąpiło 96 wykonawców z regionu pilskiego.

Jury pod przewodnictwem Tomasza Rożka, muzyka współpracującego z zespołem „Strachy na lachy”, przyznało nagrody i wyróżnienia. W kategorii najmłodszych wykonawców z klas I-III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Agata Brandenburger z MDK „ISKRA” z Piły, dwa równorzędnwyspiewalie drugie miejsca jury przyznało: Zuzannie Baranowskiej z MDK z Trzcianki i Julii Dziamskiej ze Studia Piosenki przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Trzciance. Trzecie miejsce przyznano Natalii Brzezińskiej z Zespołu Szkół Katolickich ze Złotowa.

W kategorii uczestników konkursu z klas IV-VI szkół podstawowych pierwsze miejsce wyśpiewała Zuzanna Tymper z MDK „ISKRA” z Piły. Dwa równorzędne drugie miejsca jury przyznało Aleksandrze Mantaj z MDK z Trzcianki i Miłoszowi Muziołowi ze Szkoły Podstawowej nr 2 ze Złotowa. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Julia Kołodziejczak z CCK z Czarnkowa.

W kategorii wokalistów z gimnazjów najlepiej swoją piosenkę zaśpiewała Aleksandra Andrukajtis z Zespołu Szkół Miejskich nr 1 z Wałcza. Dwa równorzędne drugie miejsca przyznano Angelice Kozak ze Studia Piosenki przy Spółdzielni Mieszkaniowej z Trzcianki i Aleksandrze Purtak z MDK z Trzcianki. Trzecie miejsce jury przyznało Anicie Morella z MDK z Piły. Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Barbarze Wielebskiej z Zespołu Szkół Katolickich ze Złotowa.

W kategorii uczestników konkursu reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne pierwsze miejsce przyznano Kindze Maszkowskiej z MDK z Trzcianki. Drugie miejsce jury przyznało Dagmarze Bilińskiej także z MDK z Trzcianki. Trzecie miejsce zajęła Kinga Speyer z MDK z Piły .Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Karena Szeląg z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Czarnkowa.

W konkursie uczestniczyły również zespoły wokalne. Jury pierwsze miejsce przyznało zespołowi „Zarys” z Publicznego Gimnazjum z Czarnkowa. Drugą nagrodę otrzymał zespół „Impr
esja” z MDK z Trzcianki. Trzecie miejsce w konkursie przyznano zespołowi „Gimnassis” z Gimnazjum z Wysokiej.

Zbigniew Sabik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *