Zapraszamy na konferencję „Republika Edukacji”

Zapraszamy_na_konferencje

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Republika Edukacja”, która odbędzie się w sobotę, 28 listopada br. w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym w Pile Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu.

Celem konferencji jest stworzenie płaszczyzny otwartego dialogu na temat kierunków rozwoju edukacji XXI wieku, propagowanie nowych trendów w edukacji oraz prezentacja dorobku twórczych nauczycieli. Cele konferencji wpisują się w politykę oświatową państwa oraz priorytety Ministra Edukacji Narodowej.

Konferencja skierowana jest do nauczycieli, rodziców uczniów i instytucji współpracujących z oświatą.

Szczegółowe informacje zawarte są na stronie internetowej: www.konferencja.republikaedukacji.pl.

PROGRAM KONFERENCJI

9.00 – Otwarcie konferencji.

I. CZĘŚĆ PLENARNA

9.15 – 9.45 Trendy w edukacji na świecie w świetle realiów i potrzeb polskiej szkoły – Jolanta Gałecka, ekspert edukacji Young Digital Planet SA.

9.45 – 10.05 Zarządzanie zmianą w edukacji – dr Monika Kłos, dziekan Wydziału Gospodarki i Techniki w Pile, Zamiejscowy Wydział Wyższej Szkoły Gospodarki.

10.05 – 10.30 Projekt edukacyjno – społeczny „Nasze Wody – obiekt wodny w realiach społecznych miejscowości” – jako przykład „otwartej edukacji” w północnej Wielkopolsce – dr Paweł M. Owsianny, zastępca dyrektora Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

II. CZĘŚĆ POSTEROWA

10.30 – 11.00 Prezentacja dorobku twórczych nauczycieli.

III. CZĘŚĆ WARSZTATOWA

11.00 – 13.00 (2 sesje)

1. Magiczny świat w skali mikro – Paulina Mróz, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

2. Coaching w edukacji – Monika Bekker – Goska, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.

3. TIKowe szaleństwo: Szkoła Technologii Informacyjno – Komunikacyjnej – Anna Dagmara Pozierak, Biblioteka Pedagogiczna w Pile, Filia w Złotowie.

4. Bezpieczeństwo w sieci – Rober Kreczmer, Szkoła Policji w Pile.

5. Porozmawiajmy o świetle – warsztaty przyrodnicze – Izabela Okrzesik – Frąckowiak, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.

6. Jak będzie wyglądała przyszłość edukacji online? – Szymon Konkol, Fundacja WikiVid.

7. Sztafeta pokoleń – formy współpracy międzypokoleniowej w szkole – Małgorzata Sokołowska, Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile.

8. Sięgając chmur – warsztaty geograficzne – Klaudia Adamczak, Justyna Jażdzewska, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Pile Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Jednocześnie zapraszamy Państwa do współtworzenia naszego portalu otwartej edukacji Republika Edukacji http://republikaedukacji.pl i portalu o edukacyjnym elearningu Elearning w Edukacji http://elearningwedukacji.pl

red

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *