Złote i srebrne „sokoły” Nowickiego

Po tygodniowych zmaganiach na wałeckim ringu zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. Wśród 144 uczestników z 73 klubów z całej Polski biorących udział w zawodach znalazło się aż 5 podopiecznych trenera Sławomira Nowickiego z pilskiego „Sokoła”. Pilscy pięściarze spisali się na zawodach rewelacyjnie. Zespołowo w klasyfikacji punktowej zawodnicy z Piły zajęli III miejsce w kraju. Jednak jak zauważa Eligiusz Komarowski (jeden z sędziów zawodów), w tzw. klasyfikacji olimpijskiej drużyna trenera Nowickiego zajęła I miejsce w kraju.

Dwóch zawodników, tj. Fabian Maślany i Jakub Jankowski musieli przełknąć gorycz porażki już w walkach eliminacyjnych. Pozostała trójka nie zawiodła i dotarła do finałów. Pilski „Sokół” jako jedyny klub w kraju miał aż trzech zawodników w finałach. Największego pecha miał Mikołaj Tobera, który w walce półfinałowej doznał kontuzji i lekarz zawodów nie dopuścił go do finałów. Jednak wywalczenie przez Mikołaja srebrnego medalu jest jego wielkim sukcesem. Kolejnym finalistą  został Paweł Łoboziak, który minimalnie, decyzją sędziów 3-2 musiał uznać wyższość rywala.

Paweł jeszcze kolejny rok będzie juniorem i moim zdaniem za rok może być złotym medalistą – zapewnia Sławomir Nowicki. Mistrzem Polski został ambitny i waleczny Krystian Romel, który w mistrzostwach musiał pokonać aż trzech kadrowiczów W pierwszej walce wygrał z  Filipem Wąchałą z Gdańska, następnie z Dawidem  Maciejewskim z Grudziądza, w kolejnej walce pokonał Piotra Piejka ze Złotowa. W finałowej walce, przy zapełnionej kibicami praktycznie do ostatniego miejsca hali sportowej, naprzeciw Krystiana stanął Dawid Suchecki z Krakowa.

– Krystian nie dal przeciwnikowi szans wygrywając każdą z rund, wykazując się w walce niesamowitą determinacją – komentuje Sławomir Nowicki. W uznaniu otrzymał puchar za najlepszą walkę turnieju. Jednym z sędziów mistrzostw Polski był Eligiusz Komarowski -sędzia klasy międzynarodowej z Piły. Pilskich zawodników w czasie walk finałowych dopingowała liczna grupa kibiców z Piły, wśród których był m.in. Robert Judycki – radny Rady Powiatu w Pile.

– Wałeckimi wynikami trener Sławomir Nowicki kolejny raz udowodnił, że jego warsztat trenerski należy do najlepszych w kraju. Od wielu lat jako jeden z nielicznych trenerów w kraju, a kto wie czy nie jedyny, wraca z każdej imprezy mistrzowskiej z medalami swoich podopiecznych – podsumowuje Eligiusz Komarowski.

red

zlote_i_srebrne_sokoly10

zlote_i_srebrne_sokoly12 zlote_i_srebrne_sokoly11

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *