Żużlowe maszyny zawarczały na Bydgoskiej

Słońce coraz wyżej, sezon coraz bliżej. Przez trzy dni żużlowcy pilskiej Polonii mieli okazję po raz pierwszy w tym roku trenować na owalu przy ul. Bydgoskiej w Pile. W zgrupowaniu kadry trenera Janusza Michaelisa i menagera Tomasza Żentkowskiego uczestniczyli prawie wszyscy zawodnicy. Zabrakło Brytyjczyków. Zawodnicy chętnie testowali sprzęt i kręcili kolejne okrążenia. Jak było widać u niektórych widoczny był głód jazdy.

– Pierwsze zgrupowanie po zimie rodzi dużo pytań i nie zawsze otrzymuje się na nie odpowiedzi. Myślę, że Duńczycy byli dobrze dopasowani, sprzęt nowy bardzo dobry i będą dobrą siłą uderzeniową. Piotr Świst dobrze się zaprezentował, natomiast trochę gorzej z młodzieżą. Z nimi trzeba jeszcze popracować. Jest tak w każdym klubie, że młodzież później wchodzi w ten odpowiedni rytm jazdy niż seniorzy. Natomiast, jeśli chodzi o duet Dolny-Fajfer to im też tej jazdy potrzeba. Pamiętać należy, że niedawno przestali być juniorami i w sparingach muszą się przetrzeć, a wtedy będziemy wszystko wiedzieli o ich formie. W zgrupowaniu uczestniczył Austriak Fritz Wallner, który chęci ma bardzo duże, natomiast robi dużo błędów technicznych, ma problemy z ustawieniami, ale z każdym kolejnym wyjazdem na tor coraz lepiej sobie  radzi – mówi Janusz Michaelis, trener Polonii Piła.To zgrupowanie, mimo że są pytania bez odpowiedzi, bardzo dużo dało zawodnikom i mnie. Teraz czekamy na sparingi i wtedy będzie już typowa walka o skład. Szukamy drużyn do sparingów. Była mowa o Łodzi, Rzeszowie, może ktoś z naszych okolic przyjedzie na nasz tor. Obecnie nic nie ma potwierdzonego, ale cały czas szukamy. Czekamy też na decyzję GKSŻ odnośnie, w której lidze jedziemy, z kim i kiedy – dodaje trener pilskiej drużyny.

Na pilski tor żużlowcy wrócą w przyszłym tygodniu.

Sebastian Daukszewicz

zuzlowe_maszyny10

zuzlowe_maszyny39 zuzlowe_maszyny11 zuzlowe_maszyny12 zuzlowe_maszyny13 zuzlowe_maszyny14 zuzlowe_maszyny15 zuzlowe_maszyny16 zuzlowe_maszyny17 zuzlowe_maszyny18 zuzlowe_maszyny19 zuzlowe_maszyny20 zuzlowe_maszyny21 zuzlowe_maszyny22 zuzlowe_maszyny23 zuzlowe_maszyny24 zuzlowe_maszyny25 zuzlowe_maszyny26 zuzlowe_maszyny27 zuzlowe_maszyny28 zuzlowe_maszyny29 zuzlowe_maszyny30 zuzlowe_maszyny31 zuzlowe_maszyny32 zuzlowe_maszyny33 zuzlowe_maszyny34 zuzlowe_maszyny35 zuzlowe_maszyny36 zuzlowe_maszyny37 zuzlowe_maszyny38

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *