26,5 pkt lekkoatletów pilskiej GWDY | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

26,5 pkt lekkoatletów pilskiej GWDY

26_pkt_lekkoatletow

Lekkoatleci PLKS Gwda Piła, po udanym występie w ubiegłotygodniowych Mistrzostwach  Polski Juniorów w Radomiu, wystartowali równie dobrze w kolejnych dwóch imprezach mistrzowskich, wliczanych do ogólnopolskiego współzawodnictwa sportu  młodzieżowego, w których zdobyli łącznie 26,5 pkt.

Podobnie jak tydzień temu juniorzy, również juniorzy młodsi startowali na nowoczesnym obiekcie w Radomiu. Świetnie spisał się Mikołaj Czechowicz, który w biegu na 2000prz zajął szóstą lokatę z czasem 6:16,42, bijąc rekord życiowy o 12 sekund. Ósmą lokatę wywalczył Marcin Król w skoku wzwyż z wynikiem 188 cm. Pierwszym, który nie wszedł do finału B był Mikołaj Szarejko, który na dystansie 400 ppł uzyskał rezultat 58,90.

O pechu może mówić 16-letni Norbert  Śliwiński, który w tłoku podczas pokonywania przeszkody w biegu na 2000prz został potrącony przez jednego ze startujących. W konsekwencji tego upadł, szybko jednak „pozbierał się”. Nie mogło być jednak mowy o satysfakcjonującym rezultacie. Jak sam powiedział po biegu, przyda się zdobyte doświadczenie w przyszłym roku, w którym będzie miał okazje jeszcze startować w tej kategorii.

Równolegle w tym samym czasie, w Karpaczu odbywały się Mistrzostwa Polski na 10 km. Świetnie w tych zawodach wystartowała Rozalia Gapska, która w kategorii  młodzieżowej U23 wywalczyła wysoką piątą lokatę w czasie 37:44,57.

Z.Ł.