Akcja pilskiego WORD – „Bezpieczne wakacje” | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Akcja pilskiego WORD – „Bezpieczne wakacje”

Trwa akcja „Bezpieczne wakacje” prowadzona przez specjalistów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego WORD w Pile. Jak co roku akcją „Bezpieczne wakacje” objęte są dzieci ze szkół i przedszkoli z pięciu powiatów północnej Wielkopolski.

- Częstym prezentem pierwszokomunijnym jest rower. Dzieci zaczynają wtedy częściej korzystać z dróg. Stąd nasze przedsięwzięcie uświadamiające, że kaski i kamizelki służyć mają poprawie widoczności i bezpieczeństwa dzieci podczas poruszania się po ścieżkach rowerowych, czy drogach publicznych – mówi Ireneusz Michniak, pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Pile.

Dzieci otrzymały również wiele cennych wskazówek, dzięki którym mogą mieć wpływ na poprawę własnego bezpieczeństwa na drogach i ścieżkach. Kaski rowerowe chronią głowę podczas upadku na rowerze, natomiast kamizelki i elementy odblaskowe sprawiają, że użytkownicy dróg są bardziej widoczni z dużej odległości. - Zachęcamy także rodziców, by przypominali swoim pociechom o zakładaniu kasków i elementów odblaskowych, bo przecież zdrowie i życie  jest najcenniejsze”  – dodaje Ireneusz Michniak.

Spotkania te miały na celu uświadomienie dzieciom zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, utrwalenie wiedzy i umiejętności dotyczących ruchu drogowego oraz kształtowanie cech uczestnika ruchu drogowego, jako rowerzysty i pieszego. Bardzo pomocnym narzędziem jest – wykorzystywana na zajęciach – MAGICZNA TUBA. Tuby w prosty, ale jednocześnie bardzo dobitny sposób pokazują różnicę jak po zmierzchu widoczna jest osoba z odblaskami lub bez nich. Ich wielką zaletą jest to, że w każdej chwili i w dowolnym miejscu, bez względu na porę dnia i nocy można przedstawić symulację drogową „po ciemku”.

Pracownicy WORD w Pile przekazali kamizelki odblaskowe ,zawieszki, opaski i czapeczki dzieciom, które uczestniczyły w zajęciach.

Specjaliści BRD WORD w Pile nadal przeprowadzają egzaminy na kartę rowerową wykorzystując miasteczko ruchu drogowego WORD oraz uczestniczą w egzaminach „Bezpieczny Pieszy”, zakończonych wręczeniem stosownych certyfikatów.

M.M.

akcja_word00

akcja_word06 akcja_word01 akcja_word02 akcja_word03 akcja_word04 akcja_word05