Będzie remont al. Niepodległości w Pile | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Będzie remont al. Niepodległości w Pile

Wiadomość z ostatniej chwili. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybrała najkorzystniejszą ofertę na przebudowę drogi krajowej nr 11 w ciągu al. Niepodległości i ul. Wodnej odc. od ul. Koszalińskiej do ronda Jana Pawła II w Pile. To potrzebna i oczekiwana inwestycja. Wybrany wykonawca POL-DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. zaoferował wykonanie zadania za kwotę  nico ponad 2 mln zł. Jeżeli nie wpłynie odwołanie, to jeszcze w marcu zostanie zawarta umowa.

- Wykonawca będzie miał 100 dni od dnia zawarcia umowy na przeprowadzenie prac. Zakres przebudowy będzie obejmował: sfrezowanie istniejącej warstwy ścieralnej jezdni i zatok, ułożenie nowej warstwy ścieralnej SMA na jezdni i zatokach, wymiana krawężników na nowe krawężniki betonowe, przebudowę skrzyżowania z ul. Niemcewicza – wykonanie pasa dla pojazdów skręcających w lewo,  przebudowę skrzyżowania z ul. Popiełuszki na skrzyżowanie typu mini rondo o średnicy zewnętrznej 20 m,  wymianę nawierzchni chodników i zjazdów na odcinku od skrzyżowania z ul. Popiełuszki do ronda Jana Pawła II – mówi Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Inwestycja jest możliwa dzięki poprawce budżetowej, którą przygotował pilski poseł. Przypomnijmy, że poseł Marcin Porzucek zasiada w sejmowej komisji Finansów Publicznych. W marcu odbędzie się wizja lokalna kolejnych fragmentów al. Niepodległość z udziałem przedstawicieli GDDKiA w Poznaniu, przewodniczącego parlamentarnego zespołu S11 posła Marcina Porzucka i przedstawicieli władz miasta, w celu omówienia dalszej modernizacji. Będzie to kolejne spotkanie inicjowane przez pilskiego posła w tej sprawie.

A.B.

bedzie_remont_al_niepodleglosci1_01

bedzie_remont_al_niepodleglosci1_02