Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą…

Podkom. Anna Starzyńska, policjantka na co dzień pełniąca służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Pile, dwukrotnie stanęła na podium podczas historycznej inauguracji Pucharu Europy w Nordic Walking na Białorusi. Startowała na dwóch dystansach 5 i 10 km, uzyskując znakomite wyniki. Funkcjonariuszka zdobyła dwa brązowe medale.

21 kwietnia br. Mińsk przywitał sportowców z wielu zakątków Europy. Na placu w bezpośrednim sąsiedztwie Muzeum Wielkiej Wojny Ojczyźnianej odbyło się otwarcie zawodów w Nordic Walking rozgrywanych w ramach Pucharu Europy. Zmagania sportowe odbywały się na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Podkom. Anna Starzyńska, policjantka, która pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym podjęła rywalizację najpierw na trasie 10 km, gdzie uzyskała wynik 01:11:06, a po kilkudziesięciu minutach walczyła o medal na trasie 5 km i ukończyła go z czasem 00:34:00.

Międzynarodowa rywalizacja i ogromny wysiłek przełożył się na wspaniały sukces zawodniczki, która dwukrotnie stanęła na podium i zdobyła dwa brązowe medale. Podkom. Anna Starzyńska została powołana do kadry Nordic Walking Poland, gdzie trenuje i przygotowuje się pod okiem fachowców do największych imprez sportowych. W jej planach jest podjęcie rywalizacji na Mistrzostwach Świata w Nordic Walking w Mosinie, w Pucharze Europy i podbicie tras Korony Polski.

Jak policjantka podkreśla: „to nie jest zwykłe chodzenie z kijkami, to poświęcenie, sporo wyrzeczeń i ciężki trening w tej mocno rozwijającej się dyscyplinie sportu”. Jej motto brzmi: „dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą…”, a koronną dyscypliną jest kolarstwo i także w tej dyscyplinie osiąga sukcesy. Jest Mistrzynią Polski Policji w Maratonie MTB.

Serdecznie gratulujemy naszej Koleżance i życzymy dalszych sukcesów.