Ekologiczny zawrót głowy – sześciolatki z „Dwójki” dzielą się wiedzą z przedszkolakami | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Ekologiczny zawrót głowy – sześciolatki z „Dwójki” dzielą się wiedzą z przedszkolakami

18 listopada uczniowie klasy ekologicznej Ib spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 4. Uczniowie zaprezentowali młodszym o rok kolegom, jak należy dbać o środowisko.

Wystąpili przed przedszkolakami i ich wychowawczynią Małgorzatą Jankowską-Weiss w zabawnym przedstawieniu teatralnym pt. „Ekologiczny zawrót głowy”. Scenariusz przedstawienia współtworzyli na zajęciach z wychowawczynią Beatą Szwarc-Gazdą. Sześciolatki wcieliły się w postacie zwierząt leśnych oraz  drzew, które roznosiły echo, jak to źle zwierzętom żyć w zanieczyszczonym środowisku. Była też rodzinka, dobra wróżka i czarne charaktery.

Podczas spotkania przedszkolaki również wykazały postawy proekologiczne. Właściwie oceniły bohaterów występujących w spektaklu teatralnym. Zauważyły, że czarne charaktery tak naprawdę nie miały złych zamiarów. Przedszkolaki wzięły też udział w zabawach dotyczących segregacji odpadów oraz prawidłowo  rozpoznawały zwierzęta leśne. Radość sprawiła dzieciom wspólna praca plastyczna przedszkolaka z uczniem.

BS-G

ekologiczny_zawrot_glowy10

ekologiczny_zawrot_glowy16 ekologiczny_zawrot_glowy11 ekologiczny_zawrot_glowy12 ekologiczny_zawrot_glowy13 ekologiczny_zawrot_glowy14 ekologiczny_zawrot_glowy15