Gminne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego oraz 30-lecia pierwszych wolnych wyborów do parlamentu RP | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Gminne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego oraz 30-lecia pierwszych wolnych wyborów do parlamentu RP

W czwartek, 13 czerwca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach odbyła się specjalna uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego i 30-lecia pierwszych wolnych wyborów do parlamentu RP. Uczestniczyli w niej pracownicy Urzędu Gminy i podległych jednostek organizacyjnych, dyrektorzy szkół i przedszkoli, radni gminy i powiatu, sołtysi, członkowie rad sołeckich, członkinie kół gospodyń wiejskich, działacze Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” w 1989 r.  oraz  samorządowcy z zaprzyjaźnionej gminy Wabern.

Okolicznościowe spotkanie rozpoczął występ gminnej orkiestry dętej pod batutą Zdzisława Nawrota. Następnie wójt gminy Kaczory, Brunon Wolski i przewodniczący Rady Gminy Kaczory, Stefan Kowal złożyli wszystkim obecnym pracownikom jednostek samorządowych i samorządowcom życzenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Życzyli wszelkiej pomyślności, sukcesów zawodowych i pomyślności w realizacji przedsięwzięć na rzecz lokalnej społeczności. Dziękując za dotychczasową współpracę podkreślili, że dzięki wspólnemu wysiłkowi i zaangażowaniu  gmina Kaczory nieustannie zmienia się na lepsze, rozwija i pięknieje. Słowa uznania za wkład pracy i zaangażowanie w organizację pierwszych wolnych wyborów do parlamentu RP na terenie gminy Kaczory skierowali także do działaczy Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Na ich ręce gospodarze spotkania złożyli okolicznościowe statuetki i listy z życzeniami.

Głos zabrali także zaproszeni goście m.in. Maria Bratkowska – etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile, Emilia Załachowska – radna powiatu oraz  Claus Steinmetz – burmistrz zaprzyjaźnionej gminy Wabern.

Dalszą część uroczystości stanowiły wspomnienia związane z wydarzeniami, które miały miejsce w 1989 r. Uhonorowani statuetkami działacze oraz zaproszeni goście mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami na temat zmian, które nastąpiły w ostatnim 30-leciu oraz wspomnieniami z przebiegu pierwszych wolnych wyborów do parlamentu RP na terenie gminy Kaczory.

Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę. Zaproszeni goście wysłuchali niezapomnianych utworów z  musicali polskich i światowych oraz filmów takich jak: „Hallo Szpicbródka”, „Vabank” czy „Lata 20-ste.., Lata 30-ste..”. Wykonała je znakomita, pełna charyzmy wokalistka Joanna Aleksandrowicz. Jej recital stanowił doskonałe podsumowanie tej wyjątkowej uroczystości.

Paulina Banasik

gminne_obchody_dnia1_01

gminne_obchody_dnia1_08 gminne_obchody_dnia1_02 gminne_obchody_dnia1_03 gminne_obchody_dnia1_04 gminne_obchody_dnia1_05 gminne_obchody_dnia1_06 gminne_obchody_dnia1_07