I SPARTAKIADA STUDENCKA – sportowa rywalizacja kierunków | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

I SPARTAKIADA STUDENCKA – sportowa rywalizacja kierunków

Atmosfera była tak doskonała, że można by krzyknąć „tu jest Sparta”, ale okrzyk „tu jest Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile” – miał równie wielką moc podczas I SPARTAKIADY STUDENCKIEJ! Zawody, które wypełniły halę sportową Uczelni, zorganizował Samorząd Studencki oraz Uczelniane Centrum Sportu i Rekreacji (USCiR).

Jak podkreślał Andrzej Grzesik, kierownik UCSiRPomysłodawca i główny organizator tego wydarzenia sportowego – Miłosz Gast, student II roku transportu, zmobilizował do udziału reprezentacje wszystkich katedr naszej Uczelni oraz liczną reprezentację studentów zagranicznych z programu ERASMUS+. Konkurencje, w których rywalizowali studenci, miały charakter zabawowy z akcentem doskonalenia motoryczności, co podkreśliła już w rozgrzewce Aneta Baziuk, instruktorka fitness z klubu CLYPSO Piła.

A co o takiej formie zajęć mówili sami studenci? - Spartakiada to świetna okazja do aktywnej zabawy, poznania kolegów i koleżanek z innych katedr i lat studiów, a także zaprezentowania sportowego charakteru przed naszymi wykładowcami – powiedziała Agata Trzaskalska, studentka II roku fizjoterapii, czołowa wieloboistka lekkoatletyczna.

Spartakiada była także okazją do oficjalnego przemianowania Studium Wychowania Fizycznego i Sportu na Uczelniane Centrum Sportu i Rekreacji PUSS w Pile, a całemu wydarzeniu przyglądał się gość honorowy Spartakiady Piotr Ziółkowski, Dyrektor Biura Programów i Przedsięwzięć Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej wszystkie zespoły wyróżnione zostały dyplomami. Miejsca na podium Rektor dr hab. Donat Mierzejewski prof. PUSS uhonorował medalami i upominkami, a puchar przechodni odebrała reprezentacja katedry TRANSPORTU za zajęcie pierwszego miejsca.

Klasyfikacja końcowa I Spartakiady Studentów PUSS w Pile:
Katedra Transportu
Katedra Pielęgniarstwa
Katedra Fizjoterapii
Katedra Ratownictwa Medycznego
Katedra Elektrotechniki i Katedra Kosmetologii
Katedra Budownictwa
Reprezentacja Erasmus
Katedra Ekonomii
Katedra Inżynierii Mechanicznej
Katedra Filologii

Aleksandra Fabiszak
Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile

spartakiada_studencka1_01

spartakiada_studencka1_20 spartakiada_studencka1_02 spartakiada_studencka1_03 spartakiada_studencka1_04 spartakiada_studencka1_05 spartakiada_studencka1_06 spartakiada_studencka1_07 spartakiada_studencka1_08 spartakiada_studencka1_09 spartakiada_studencka1_10 spartakiada_studencka1_11 spartakiada_studencka1_12 spartakiada_studencka1_13 spartakiada_studencka1_14 spartakiada_studencka1_15 spartakiada_studencka1_16 spartakiada_studencka1_17 spartakiada_studencka1_18 spartakiada_studencka1_19