Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego

  komunikat_glownego

  Szanowni Państwo, nadchodzący weekend majowy może mieć kluczowe znaczenie w procesie tempa wygaszania epidemii, dlatego apeluję do wszystkich o rozwagę i respektowanie przepisów prawa.

  Dziękuję wszystkim, którzy mimo uciążliwości, podchodzą do ograniczeń z powagą i zrozumieniem oraz uwzględniają w swoim postępowaniu kontekst etyczny, jakim jest ponoszenie odpowiedzialności za zdrowie swoje, bliskich, a także wszystkich obywateli.
  Przepisy przeciwepidemiczne zostały ustanowione w celu ochrony zdrowia i życia obywateli naszego kraju.

  W czasie nadchodzącego weekendu majowego wszelkie miejsca użyteczności publicznej, w tym również punkty prowadzące usługi hotelarskie  będą skrupulatnie kontrolowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną wspólnie z Policją i innymi służbami.

  Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej – w przypadku prowadzenia działalności niezgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii oraz naruszeń wymagań przepisów higieniczno-sanitarnych – będą podejmować działania zgodnie ze swoimi kompetencjami, a próby omijania zakazów lub ich lekceważenia – nie będą akceptowane.

  Główny Inspektor Sanitarny