Mocnym akcentem kończy sezon na bieżni Adrian Wyrzykiewicz

mocnym_akcentem_konczy

Czołowy lekkoatleta pilskiej Gwdy, aktualny członek Kadry Narodowej seniorów – Adrian Wyrzykiewicz został przez organizatorów w Ostródzie zaproszony na duży mityng z udziałem czołowych reprezentantów Polski, m. in. polskich olimpijczyków. Impreza została zorganizowana z okazji oddania do użytku nowego stadionu z bieżną tartanową.

Czołówka średniodystansowców miała do pokonania nietypowy dystans 2000 m. Po bardzo wyrównanym biegu zwycięzcą został niedawny mistrz Polski na 1500 m – Grzegorz Kalinowski. Tuż za nim drugim na mecie był Adrian Wyrzykiewicz z czasem 5:30,78, ustanawiając tym samym rekord życiowy i rekord klubu.

W ten sposób Adrian cykl tegorocznych startów na bieżni kończy bardzo udanym występem. Realizacja tegorocznych planów sportowych była możliwa dzięki wsparciu i pomocy ze strony PWSZ w Pile oraz sponsorowaniu ze strony właścicielki Firmy Grapil – Pani Grażyny Sobieraj.