Oświadczenie KS Credo Futsal Piła | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Oświadczenie KS Credo Futsal Piła

Oswiadczenie_Credo

KS Credo Futsal Piła w sezonie 2017/2018 występować będzie w II Lidze Futsalu, której organizatorem jest Wielkopolski Związek Piłki Nożnej. Głównym powodem rezygnacji z ubiegania się o licencję uprawniającą nasz zespół do występów w I Lidze są wysokie koszta, które nasz klub musiałby ponieść, aby w tej klasie rozgrywkowej występować.

Minimalny budżet, jakim musiałby dysponować nasz klub na najbliższy sezon, przekracza kwotę 140.000zł. Zważywszy na spore problemy finansowe i problemy z dopięciem kwestii budżetowych już w poprzednim sezonie 2016/2017, zarząd klubu postanowił nie ryzykować i nie stawiać pod znakiem zapytania dalszej przyszłości futsalu oraz możliwości bankructwa, a co za tym idzie upadku klubu – i tym samym zgłosić drużynę w niższej klasie rozgrywkowej.

Pragniemy jednocześnie przeprosić rozczarowanych kibiców, którzy byli z nami na dobre i złe. Liczymy na Waszą wyrozumiałość i wsparcie w nadchodzącym sezonie. Możemy zapewnić, że na tym nie kończymy swojej przygody w I Lidze, a jedynie robimy krok wstecz po to, aby odbudować nasze finanse, strukturę i móc z jeszcze większą determinacją wkroczyć w szeregi I ligowych klubów dużo silniejsi niż przed rokiem.

Nowa strategia, którą obrał nasz zarząd ma iść w kierunku szkolenia dzieci oraz młodzieży w kategoriach wiekowych U-14, U-16 oraz U-18. Liczymy, że podobnie jak i w tym roku, kilku naszych wychowanków już wkrótce zasili szeregi pierwszej drużyny KS Credo Futsal Piła.

Zdecydowanie odmłodzony skład, który w dużej mierze, będzie się składał z zawodników, którzy przed rokiem awansowali do finałów Mistrzostw Polski U-18, będzie w tym roku walczył o doświadczenie i jak najlepszy wynik na parkietach II ligi. Skład wzbogacony o kilku doświadczonych seniorów oraz nowego trenera, którego nazwisko poznamy już wkrótce, będą chcieli sprawiać jak zawsze wiele radości mamy nadzieję, tak samo licznie zgromadzonej jak w poprzednich latach pilskiej publiczności.

Chcemy wrócić mocniejsi, a to jedyna szansa na to, aby móc to zrobić. Bądźcie z nami, bo potrzebujemy Was jeszcze mocniej niż do tej pory.

KS Credo Futsal Piła