Pierwszy w Polsce festiwal Americana w Pile! Gwiazdą imprezy Anita Lipnicka z zespołem The Hats | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pierwszy w Polsce festiwal Americana w Pile! Gwiazdą imprezy Anita Lipnicka z zespołem The Hats

Miała być kolejna edycja Country nad Gwdą, imprezy którą od 2016 roku organizuje miasto Piła w Parku na Wyspie. Niestety jej kontynuacji nie będzie – będzie za to nowy, po raz pierwszy w Polsce festiwal Americana i II Moto Country Run 2018 na pilskiej Wyspie. O ciekawej imprezie, która na pilską Wyspę przyciągnie nie tylko miłośników muzyki Country, poinformował 12 kwietnia na konferencji prasowej w towarzystwie Piotra Głowskiego, prezydenta Piły i Mirosława Nalepy, zastępcy dyrektora RCK, Korneliusz Pacuda dziennikarz, krytyk muzyczny, znawca i popularyzator muzyki country, który 2 czerwca poprowadzi pilską imprezę. Wstęp bezpłatny.

2 czerwca na scenie zaprezentują się tacy wykonawcy jak: Joanna Kniter,  Andrzej Trojak (Andrzej Trojak Band) oraz dobrze znana artystka, Anita Lipnicka z zespołem The Hats. Impreza ma rozpocząć się o godz. 15.00.

- Postanowiliśmy zorganizować imprezę, w której będzie trochę inna muzyka, czyli ta mniej komercyjna. Americana to połączenie tego, co najlepsze w dawnej muzyce country z nowoczesnym podejściem – mówi Korneliusz Pacuda.

Wśród imprez towarzyszących nie zabraknie parady motocykli, którą organizuje klub turystyki motocyklowej „Husaria” Piła, obrządku POW WOW, który zobaczymy w wiosce indiańskiej, dzięki grupie indianistycznej Hu Ska Luta z Torunia, pokazy taneczne grupy Scena Country i Andrzeja Trochimiuka z Warszawy.

Jednak to nie koniec wydarzeń towarzyszących tej imprezie. Między 2 a 9 czerwca w kinie Koral przy RCK w Pile odbędą się projekcje westernów, 9 czerwca na terenie OTW Płotki kolejna edycja festiwalu „Piła czuje bluesa”. Na scenie bluesowej zaprezentują się m.in. Śląska Grupa Bluesowa, Blues Menu i pilski zespół Nadmiar.

Organizatorami Americana w Pile są: Urząd Miasta Piły, Regionalne Centrum Kultury „Fabryka Emocji”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile, Klub Turystyki Motocyklowej „Husaria” Piła, przygotowujący paradę motocyklową.

Sebastian Daukszewicz

pierwszy_w_polsce_festiwal00

pierwszy_w_polsce_festiwal07 pierwszy_w_polsce_festiwal01 pierwszy_w_polsce_festiwal02 pierwszy_w_polsce_festiwal03 pierwszy_w_polsce_festiwal04 pierwszy_w_polsce_festiwal05 pierwszy_w_polsce_festiwal06