Pilanki odprawiły z kwitkiem muszynianki

Siatkarki PTPS-u Piła nie rezygnują z walki o pierwszą czwórkę i miejsce w play-off Ligi Siatkówki Kobiet. W 20. kolejce w trzech setach podopieczne trenera Jacka Pasińskiego poradziły sobie z sąsiadem w tabeli, Polskim Cukrem Muszynianką i zainkasowały trzy punkty, goniąc w tabeli Budowlanych Łódź. Dla muszynianek może to oznaczać koniec marzeń o strefie medalowej.

Mecz z dużym animuszem rozpoczęły muszynianki, które po punktowej zagrywce Mai Savić oraz skutecznej kontrze Roksany Brzóski odskoczyły od rywalek na trzy oczka. ale nie cieszyły się z prowadzenia zbyt długo, bo przez własne błędy sprawiły, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. Z biegiem czasu inicjatywę na boisku zaczęły przejmować gospodynie, w których szeregach zaczął funkcjonować blok, a w ofensywie rozkręcały się Agata Babicz i Dajana Bosković. W efekcie dość szybko dystans dzielący oba zespoły zwiększył się do pięciu oczek. Wówczas o czas poprosił Bogdan Serwiński, ale nie przyniósł on spodziewanego efektu. Jego podopieczne miały problemy z przyjęciem, co przekładało się na ich niemoc w ataku. Z kolei po drugiej stronie siatki swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła Karolina Różycka, a pilanki kontrolowały boiskowe wydarzenia. W kolejnych minutach PTPS-owi zdarzyło się kilka błędów, ale i tak zmierzał do sukcesu w premierowej odsłonie. W końcówce zrobiło się jednak trochę nerwowo, bo przyjezdne w dużej mierze dzięki Aleksandrze Wójcik próbowały jeszcze wrócić do gry. Ostatecznie jednak blok przypieczętował triumf wielkopolskiej ekipy w tej części spotkania (25:22).

Od początku drugiej odsłony walka toczyła się cios za cios, a żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć od rywalek choćby na dwa oczka. jako pierwszym ta sztuka udała się siatkarkom znad Popradu, które po trudnych zagrywkach Wójcik wysforowały się na dwupunktowe prowadzenie, ale ponownie zbyt długo się z niego nie cieszyły, bowiem skuteczna w ofensywie Dajana Bosković najpierw doprowadziła do remisu, a następnie zaczęła budować przewagę PTPS-u. W pewnym momencie wyniosła ona trzy punkty, ale błędy pilskiego zespołu spowodowały, że na świetlnej tablicy pojawił się remis. W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, ale tym razem w decydującą część drugiego seta w lepszej sytuacji weszły muszynianki. To one po skutecznych zbiciach Moniki Bociek i Aleksandry Wójcik odskoczyły od rywalek na dwa oczka. To jednak nie był koniec emocji, bowiem atak ze środka Anny Stencel doprowadził do remisu. W końcówce katem drużyny spod słowackiej granicy okazała się Bosković, której udane zagrania przechyliły szalę zwycięstwa na stronę pilskiej ekipy (25:23).

Po dziesięciominutowej przerwie podopieczne Jacka Pasińskiego nie zamierzały zwalniać tempa. W dużej mierze dzięki serbskiej atakującej szybko zbudowały sobie czteropunktowe prowadzenie. Na tym jednak nie zamierzały poprzestawać. Zaczęły dokładać dobrą zagrywkę, a w ataku przypomniała o sobie Różycka. Na dodatek błąd w ofensywie popełniła Maja Savić, a sytuacja Muszynianki robiła się coraz trudniejsza. Na nic zdawały się czasy brane na życzenie przez Bogdana Serwińskiego, bowiem po punktowych zagrywkach Stencel dystans dzielący oba zespoły wzrósł do dziesięciu oczek. Na dodatek nie do zatrzymania była Bosković, a swoje w ataku robiła też Karolina Różycka. Natomiast z przyjezdnych jakby uszło już powietrze. Pojedyncze udane zagrania nie były w stanie poderwać ich do walki. W pewnym momencie zanosiło się nawet na to, że muszynianki nie zdobędą 10 punktów. Osiągnęły tę magiczną barierę po błędzie rywalek, ale na nic więcej nie było ich stać w tym meczu. W końcówce same popełniały błędy, a pojedynczy blok na środku zakończył nierówną walkę w tej części spotkania (25:10).

MVP: Dorota Wilk

Enea PTPS Piła – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0
(25:22, 25:23, 25:10)

Składy zespołów:

Enea PTPS: Trnić (8), Różycka (10), Bosković (22), Stencel (10), Babicz (8), Wilk (2), Łysiak (libero) oraz Baran (1) i Urban (3)

Muszynianka: Brzóska (6), Śmieszek (5), Savić (8), Wójcik (6), Radenković (2), Bociek (3), Medyńska (libero) oraz Flakus (5), Bałdyga i Karakaszewa (1)