Pilscy strażacy wyróżnieni za współpracę z Lasami Państwowymi | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilscy strażacy wyróżnieni za współpracę z Lasami Państwowymi

6 września br. na terenie Zespołu Szkół Leśnych w Goraju (powiat czarnkowsko-trzcianecki) miały miejsce uroczyste obchody związane z 40 rocznicą powołania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Pile. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, a wśród gości był obecny Andrzej Konieczny Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Wśród nielicznej reprezentacji przedstawicieli innych służb i organizacji znalazł się Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Rafał Mrowiński, któremu za „pracę na rzecz pilskich lasów” wręczono pamiątkową „cechówkę leśnika”. Wręczenia dokonał Dyrektor Generalny LP wraz z Dyrektorem Regionalnym LP w Pile.

Warto przypomnieć, że KP PSP w Pile była prekursorem pewnych rozwiązań organizacyjnych w zakresie współpracy PSP i LP. W naszym Centrum Ratowniczym funkcjonuje Punkt Alarmowo-Dyspozycyjny Lasów Państwowych, jako jeden z elementów zintegrowanego ratownictwa. Formuła ta rozpoczęła swoje funkcjonowanie wiosną 2013 r. i obchodziła w tym roku swoją piątą rocznicę.

Pilskie rozwiązanie, polegające na pełnej integracji służb dyżurnych Państwowej Straży Pożarnej i Lasów Państwowych było rozwiązaniem pionierskim w skali kraju i nadal budzi wiele zainteresowania, zarówno PSP jak i Lasów Państwowych. Rozwiązanie to zostało już zastosowane w wielu innych komendach PSP.

KP PSP w Pile

pilscy_strazacy_wyroznieni00

pilscy_strazacy_wyroznieni02 pilscy_strazacy_wyroznieni01