Pilski policjant zdobył Puchar Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Pilski policjant zdobył Puchar Polski w brazylijskim Jiu-Jitsu

  policjant_zdobyl

  St. post. Krzysztof Mrozek, policjant na co dzień pełniący służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Powiatowej Policji w Pile zdobył Puchar Polski w zawodach w Brazylijskim Jiu-Jitsu w kategorii Masters gi, w wadze 76 kg. To już kolejne mistrzostwo pilskiego policjanta w tej dziedzinie sztuk walki.

  St. post. Krzysztof Mrozek czuwa nad bezpieczeństwem mieszkańców Piły od 3 lat. Pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Pile w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym. Funkcjonariusz po zakończeniu służby zawsze ma czas na swoją pasję, którą zaraził się niespełna dwa lata temu. Trenuje brazylijskie jiu-jitsu w klubie „Jopek Gold Team” w Pile. Jak mówią o nim koledzy policjanci „…zawsze gotowy do działania, zdecydowany, konkretny i zawsze pomocny…”

  20 maja 2017 r. w Koninie odbył się XV Puchar w Brazylijskim Jiu-Jitsu, gdzie pilski policjant stanął na najwyższym stopniu podium, zwyciężając w zawodach i zdobywając najwyższe trofeum. Funkcjonariusz wywalczył Puchar Polski, startując w kategorii Masters gi białych pasów w wadze 76 kg. To już kolejne piękne zwycięstwo policjanta w tej dziedzinie sztuk walki. Dwa miesiące temu funkcjonariusz zdobył I miejsce w VII Mistrzostwach Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu gi w kategorii Masters białych pasów w wadze 79,5 kg.

  Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej, dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności. Brazylijskie jiu-jitsu opiera się na chwytach. Dominują w tej dyscyplinie dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika.

  Serdecznie gratulujemy zwycięstwa naszemu koledze i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

  podkom. Żaneta Kowalska
  KPP Piła