Pilski strażak z reprezentacją Polski walczył na Ukrainie | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilski strażak z reprezentacją Polski walczył na Ukrainie

W dniach 22-25 maja br. w Iwano-Frankiwsku (Ukraina) już po raz 31 odbył się Międzynarodowy Memoriał w Sporcie Pożarniczym Pamięci Bohaterów Czarnobyla. W zawodach tych stanowiących sprawdzian sportowej formy, obok drużyn reprezentujących poszczególne regiony Ukrainy oraz instytuty i uniwersytety pożarnicze, uczestniczyły reprezentacje Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Mołdawii, Turcji, Ukrainy i Polski.

Z wielką satysfakcją informujemy, że w kadrze naszego kraju, jako jedyny przedstawiciel Wielkopolski, uczestniczył nasz funkcjonariusz kpt. Krzysztof Gajewski.

Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, poza udziałem we współzawodnictwie sportowym, mieli możliwość spotkania się z przedstawicielami polskiego konsulatu we Lwowie (oddział w Iwano-Frankiwsku) oraz zwiedzenia lokalnych zabytków, niejednokrotnie pamiętających przedwojenny, polski Stanisławów. Ponadto spotkanie było okazją do złożenia kwiatów na okolicznościowym obelisku poświęconym pamięci 700 przedstawicieli polskiej inteligencji ze Stanisławowa i okolic, zamordowanych przez hitlerowców w 1941 roku.

Zdjęcia i fragmenty tekstu: KG PSP Warszawa

pilski_strazak_z_reprezentacja00

pilski_strazak_z_reprezentacja02 pilski_strazak_z_reprezentacja01