Pilskie siatkarki rozbiły KSZO | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilskie siatkarki rozbiły KSZO

Siatkarki Enea PTPS Piła na zakończenie fazy zasadniczej rozbiły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W drugiej odsłonie nie pozwoliły rywalkom zdobyć nawet 10 punktów.  Pilanki zakończyły tę część sezonu z bilansem 7 zwycięstw i 15 porażek, KSZO zaś wygrało zaledwie dwa spotkania, a przegrało 20 i zajęło ostatnie 12. miejsce.

Od początku meczu na parkiecie dominowały pilanki, które wykorzystały błędy rywalek, a udane kontry Anny Stencel i Olgi Strantzali sprawiły, że błyskawicznie wypracowały sobie pięciopunktowe prowadzenie. W kolejnych minutach gra KSZO kompletnie się nie kleiła, a udane zbicia Marharyty Azizowej spowodowały, że zaczął się jeszcze bardziej zwiększać dystans dzielący obie drużyny. Pojedyncze udane akcje w wykonaniu Kolety Łyszkiewicz nie były w stanie poderwać ostrowczanek do walki. Widoczna w ich szeregach była nieobecność Kingi Kasprzak. Za to gospodynie rozkręcały się z akcji na akcję. Zaczęły dokładać blok, a asem serwisowym popisała się Stencel. W końcówce premierowej odsłony dominowały na boisku. w ataku nie do zatrzymania była Azizowa, a punktowa zagrywka Strantzali zakończyła nierówną walkę w tej części spotkania (25:13).

W drugiej odsłonie siatkarki PTPS-u próbowały pójść za ciosem, ale początkowo rywalki dotrzymywały im kroku. Działo się tak jednak tylko do stanu 6:5. Od tego momentu pilanki ponownie zdominowały boiskowe wydarzenia. KSZO popełniało błąd za błędem, na zagrywce w szeregach gospodyń dobrze spisywała się Paulina Szpak, blok dokładała Aleksandra Trojan, a niezawodna w ataku była Azizowa. W efekcie błyskawicznie dystans dzielący obie drużyny zwiększył się do dziesięciu oczek. W kolejnych minutach ekipa z Wielkopolski bawiła się z rywalkami. Asy serwisowe dokładały Strantzali i Azizowa, a przyjezdne były bezradne wobec dobrej gry rywalek. Swoje trzy grosze do wyniku dorzuciła jeszcze Paula Słonecka, a pogrom ostrowczanek przypieczętował blok punktowy pilskiej ekipy, która nie pozwoliła rywalkom dobrnąć nawet do granicy 10 oczek (25:8).

Trzecia partia zaczęła się od walki cios za cios, co nie zdarzało się wcześniej, ale trwała ona tylko do stanu po 4. Wówczas pilski blok sprawił, że PTPS zbudował sobie trzypunktową przewagę. W kolejnych minutach nie mógł jej jednak powiększyć, bo zdarzały mu się błędy. KSZO wciąż było w grze, chociaż ogromna dysproporcja była widoczna w sile ofensywnej obu zespołów. Po zbiciach Słoneckiej i Strantzali strata ostrowczanek urosła do pięciu oczek w środkowej fazie seta. Pojedyncze udane zagrania Justyny Wojtowicz nie były w stanie poderwać ich do walki, tym bardziej, że coraz częściej nadziewały się na blok gospodyń. Na dodatek asa serwisowego dołożyła Strantzali, a Azizowa nie myliła się w ataku. W końcówce pilanki kontrolowały boiskowe wydarzenia, a błąd Wojtowicz przypieczętował ich bardzo pewne zwycięstwo (25:18).

MVP:  Marharyta Azizova

Enea PTPS Piła –  KSZO Ostrowiec Św. 3:0
(25:13, 25:8, 25:18)

Składy zespołów:

Enea PTPS: Strantzali (11), Słonecka (5), Stencel (10), Azizova (22), Trojan (7), Szpak (3), Lemańczyk (libero) oraz Kobus, Chrzan, Pawłowska (libero)

KSZO: Wojtowicz (6), Zackiewicz (2), Geyko (1), Dorsman (4), Łyszkiewicz (12), Oktaba (3), Pauliukouskaya (libero) oraz Kucińska (libero), Rdzanek, Czapla (1),

Radosław Nowicki – Strefa siatkówki – www.siatka.org
Fot. Sebastian Daukszewicz

pilskie_siatkarki_rozbily1_01

pilskie_siatkarki_rozbily1_45 pilskie_siatkarki_rozbily1_02 pilskie_siatkarki_rozbily1_03 pilskie_siatkarki_rozbily1_04 pilskie_siatkarki_rozbily1_05 pilskie_siatkarki_rozbily1_06 pilskie_siatkarki_rozbily1_07 pilskie_siatkarki_rozbily1_08 pilskie_siatkarki_rozbily1_09 pilskie_siatkarki_rozbily1_10 pilskie_siatkarki_rozbily1_11 pilskie_siatkarki_rozbily1_12 pilskie_siatkarki_rozbily1_13 pilskie_siatkarki_rozbily1_14 pilskie_siatkarki_rozbily1_15 pilskie_siatkarki_rozbily1_16 pilskie_siatkarki_rozbily1_17 pilskie_siatkarki_rozbily1_18 pilskie_siatkarki_rozbily1_19 pilskie_siatkarki_rozbily1_20 pilskie_siatkarki_rozbily1_21 pilskie_siatkarki_rozbily1_22 pilskie_siatkarki_rozbily1_23 pilskie_siatkarki_rozbily1_24 pilskie_siatkarki_rozbily1_25 pilskie_siatkarki_rozbily1_26 pilskie_siatkarki_rozbily1_27 pilskie_siatkarki_rozbily1_28 pilskie_siatkarki_rozbily1_29 pilskie_siatkarki_rozbily1_30 pilskie_siatkarki_rozbily1_31 pilskie_siatkarki_rozbily1_32 pilskie_siatkarki_rozbily1_33 pilskie_siatkarki_rozbily1_34 pilskie_siatkarki_rozbily1_35 pilskie_siatkarki_rozbily1_36 pilskie_siatkarki_rozbily1_37 pilskie_siatkarki_rozbily1_38 pilskie_siatkarki_rozbily1_39 pilskie_siatkarki_rozbily1_40 pilskie_siatkarki_rozbily1_41 pilskie_siatkarki_rozbily1_42 pilskie_siatkarki_rozbily1_43 pilskie_siatkarki_rozbily1_44