Pilskie siatkarki z Muszyny wróciły z tarczą

Pilskie_siatkarki_wrocily

Do sporej niespodzianki doszło w Muszynie. Faworyzowane gospodynie w dwóch pierwszych setach nie miały zbyt wiele do powiedzenia w meczu z PTPS-em Piła. Po dziesięciominutowej przerwie muszynianki wróciły do gry i trzeciego, wyrównanego seta wygrały, jednak w czwartym znów lepsze były pilanki. PTPS zgarnął trzy cenne punkty z bardzo trudnego terenu.

Sobotni mecz w Muszynie od bardzo dobrej gry rozpoczęły pilanki, które od pierwszych akcji narzuciły rywalkom swój rytm gry, prowadząc 13:8 i potem 19:14. Gospodynie starały się odrobić straty, ale PTPS do końca kontrolował przebieg tej partii i pewnie wygrał do 16. W ataku bardzo dobrze spisywała się Karolina Różycka, Agata Babicz i Dajana Bosković.

Muszynianki w kolejnym secie nie potrafiły w dalszym ciągu znaleźć skutecznej recepty na zatrzymanie rywalek. Pilanki tę partię rozpoczęły z wysokiego C i prowadzenia 6:1 – w polu serwisowym równych sobie nie miały Dorota Wilk i Dajana Bosković. Podopieczne Bogdana Serwińskiego były praktycznie bezradne w konfrontacji z drużyną z Piły, która dominowała na parkiecie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i prowadziła już 18:6. PTPS drugą część meczu wygrał pewnie do 11. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętowała Bosković.

Dziesięciominutowa przerwa bardzo pomogła zespołowi z Muszyny, który wszedł na parkiet bardziej skoncentrowany. Od pierwszych akcji toczył równą grę z pilankami. Drużyny grały praktycznie punkt za punkt do końca tej partii. Jednak tym razem skuteczniejsze w najważniejszych fragmentach seta okazały się muszynianki, wygrywając 25:23 i tym samym przedłużając swoje szanse na zdobycz punktową w tym spotkaniu.

W czwartej partii od początku warunki gry dyktowały przyjezdne, które utrzymywały wysoką skuteczność w ataku. Ciężar gry w tym elemencie wzięła na swoje barki Dajana Bosković (13:9 i 19:11). Co prawda Polski Cukier Muszynianka wykorzystał chwilową dekoncentrację w szeregach zespołu z Piły i zdołał odrobić straty, doprowadzając do wyniku 23:24, ale to do pilanek należało ostatnie słowo w tym meczu.

MVP: Dajana Bosković

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Enea PTPS Piła 1:3
(16:25, 11:25, 25:23, 23:25)

Składy zespołów:

Muszynianka: Śmieszek (2), Savić (9), Wójcik (13), Radenković (2), Bociek (12), Karakaszewa (7), Medyńska (libero) oraz Brzóska (4), Portalska (libero), Flakus, Lis (2) i Bałdyga

Enea PTPS: Trnić (14), Różycka (15), Bosković (19), Walker, Babicz (8), Wilk (6), Łysiak (libero) oraz Kwiatkowska, Stencel (11), Szubert i Urban (1)