Piotr Konek z GWDY Piła czwartym młodzikiem w kraju

Piotr_Konek_z_gwdy

Po udanym występie najmłodszych lekkoatletów Gwdy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Goleniowie, podczas których wywalczyli cztery medale, klub postanowił trzem spośród nich dać szansę startu w dalekiej Białej Podlaskiej, podczas Mistrzostw Polski Młodzików.

Impreza ta jest corocznie organizowana w ramach Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego. Bardzo bliski wywalczenia medalu był utalentowany chodziarz Piotr Konek, który na dystansie 5000 m zajął czwarte miejsce z nowym rekordem życiowym 27:05,23.

Mimo tego, że nie wywalczył medalu, to jednak stanął na podium w gronie  najlepszej ósemki. Na podium za ósme miejsce  w skoku wzwyż stanął również Marcin Król z wynikiem 168 cm. Natomiast do podium niewiele zabrakło Jackowi Włodarczakowi, który w skoku w dal był dziesiąty z wynikiem 5,90 m.