Płacił cudzą kartą za zakupy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Płacił cudzą kartą za zakupy

placil_cudza_karta

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 57-latka. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu znalazł portfel z dokumentami oraz kartą płatniczą, a następnie dokonał 8 transakcji na łączną kwotę ponad 100 zł. Kiedy wytrzeźwiał oddał znalezione mienie właścicielowi, jednak ten po kilku dniach zorientował się, że z konta zniknęły pieniądze. Teraz 57-latek odpowie przed Sądem. Grozi mu kara więzienia do 10 lat.

W połowie sierpnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mężczyzna i poinformował, że kilka dni wcześniej zgubił portfel, w którym znajdowały się dokumenty oraz karta płatnicza. Mieszkaniec Piły przekazał, że znalazca oddał mu utracone mienie, a w ramach wdzięczności właściciel wynagrodził go kwotą 20 zł. Jednak mężczyzna szybko zorientował się, że z karty dokonanych zostało 8 transakcji na łączną kwotę ponad 100 zł.

Funkcjonariusze zajęli się sprawą. Po przeanalizowaniu zebranego materiału, śledczy ustalili sprawcę. Okazał się nim 57-letni mężczyzna. Kryminalni zatrzymali go 23 sierpnia br. na terenie Piły. Mężczyzna przyznał się do popełnionego czynu. Oświadczył, że jest bezdomny, a do Piły przyjechał odwiedzić rodzinę. Znalazł portfel z dokumentami na terenie Piły i będąc pod wpływem alkoholu dokonał kilka transakcji. Dodał, że nie pamięta szczegółów. Kiedy wytrzeźwiał postanowił spełnić swój obywatelski obowiązek i oddał mienie właścicielowi.

Zatrzymany to 57-letni mężczyzna. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat więzienia.

podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile
Foto: torun.kujawsko-pomorskie.policja.pl